POZOSTAŁE INFORMACJE

Wybór towaru i system doradczy

Maintenance products
Publikacje
 

Katalog | 2018-06
Mounting and Maintenance of Rolling Bearings
Products Services Training

 
KONTAKT

Schaeffler Polska Sp. z.o.o.
Budynek E
ul. Szyszkowa 35/37
02-285 Warszawa

Tel. +48 22 245 85 00
Fax +48 22 878 3164

info.pl@schaeffler.com
 
Serwis przemysłowy

Wyroby

Montaż i demontaż

Nasza paleta produkcyjna obejmuje narzędzia do mechanicznego, hydraulicznego i termicznego montażu i demontażu łożysk tocznych. Narzędzia mechaniczne przeważają w zastosowaniu do małych łożysk. Łożyska toczne średnich i dużych rozmiarów są zakładane i zdejmowane głównie za pomocą narzędzi hydraulicznych lub termicznych. Środki pomiarowe i pomocnicze (na przykład urządzenia do transportu czy rękawice) w logiczny sposób dopełniają program.

Wyroby do utrzymania ruchu: montaż i demontaż

 
 

Smarowanie

Dla niezawodnych, długotrwałych i ekonomicznych łożyskowań smary łożyskowe Arcanol oferują najlepsze warunki. Smary te są przy tym dostosowane do tworzenia korzystniejszych własności biegu łożysk i tym samym przyczyniają się w istotny sposób do uniknięcia przedwczesnego wypadania łożysk z eksploatacji. Asortyment smarów Arcanol jest tak zestawiony, że pokrywa niemal cały obszar zastosowań. Obejmuje obok smarów standardowych również smary specjalne. Smarownica uzupełnia asortyment dotyczący smarowania. Troszczy się o regularne dosmarowywanie a tym samym zapewnia znaczne wydłużenie czasu użytkowania łożyska.

Wyroby do utrzymania ruchu: smarowanie

 
 

Ustawianie

Nasze wyroby wspomagają przy tym regulację ustawienia wałów i kół pasowych oraz kontrolowanie naciągu pasa. Ustawianie kół pasowych i łańcuchowych zmniejsza poślizg i straty energii w przekładniach cięgnowych ich łożyskach i uszczelnieniach. Wytwarza się mniej ciepła, wzrastają czasy eksploatacji i niezawodności maszyny. Odpowiednie napięcie pasa stanowi znaczącą podstawę dla maksymalnej trwałości przekładni pasowej. Następuje zmniejszenie poślizgu elementów napędu, zmniejszają się koszty zużycia energii, wzrasta opłacalność.

Wyroby do utrzymania ruchu: ustawianie

 
 

Monitorowanie stanu

Monitorowanie stanu przyczynia się do osiągania wysokiej dyspozycyjności i długiej żywotności maszyn i urządzeń. Wyroby FAG pomagają w planowaniu utrzymania ruchu i obniżaniu kosztów. Program obejmuje przykładowo przyrządy do pomiaru temperatury i przyrządy osłuchowe, które umożliwiają kontrolowanie stanu podczas eksploatacji. Oprócz tego systemy pomiaru drgań, momentów obrotowych i kontroli smarów tworzą istotną część składową programu.

Wyroby do utrzymania ruchu: monitorowanie stanu

 

Schaeffler stosuje cookies, aby zapewnić optymalne wykorzystanie. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookie. Więcej informacji

Akceptuję