Ciągnik rolniczy

Sprzęgło

Firma LuK w połączeniu z grupą Schaeffler jako przodujący ogólnoświatowy producent elementów sprzęgieł i mechanizmów napędu wyrobiła sobie dobre imię również w dziedzinie agrotechniki.

Firma LuK w połączeniu z grupą Schaeffler jako przodujący ogólnoświatowy producent elementów sprzęgieł i mechanizmów napędu wyrobiła sobie dobre imię również w dziedzinie agrotechniki. Prawie wszyscy wielcy producenci ciągników stawiają na długą żywotność i wywierające wrażenie tłumiące drgania i hałas systemy sprzęgłowe i tłumiki drgań skrętnych.

Na prawym rysunku: podwójne sprzęgło "Saftey-PTO" – dwa niezależne sprzęgła napędu jazdy i wałek przekaźnika mocy zabudowane jako jeden zespół.

Na rysunku lewym: Tłumik szerokokątny składa sie ze strony pierwotnej, przykręconej do koła zamachowego i strony wtórnej połączonej z wałkiem napędowym przekładni. Sprężyny łukowe z dużym kątem obrotu eliminują najbardziej efektywne hałasy przekładni i drgania z układu przeniesienia napędu.

 

Schaeffler stosuje cookies, aby zapewnić optymalne wykorzystanie. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookie. Więcej informacji

Akceptuję