Łożyska samonastawne i zespoły opraw

Systemy uszczelnień

Koncepcja trzyczęściowego uszczelnienia

W przeciwieństwie do powszechnych jednoczęściowych uszczelnień innych producentów łożysk preferujemy system utworzony z trzech składowych: „ osłona zewnętrzna-gumowa uszczelka wargowa-osłona wewnętrzna“.

Osłona zewnętrzna jest zawalcowana w podcięciu pierścienia zewnętrznego, w efekcie warga gumowa jest ustalona koncentrycznie na pierścieniu wewnętrznym. Dzięki temu tworzy się równomierne i o niskim tarciu napięcie uszczelnienia. W zestawieniu z pokrytymi warstwą Corrotect® pierścieniami wewnętrznymi zapewnia to wyższą trwałość eksploatacyjną łożysk.

Otwory smarowe na pierścieniu zewnętrznym umożliwiają proste i bezproblemowe dosmarowanie łożysk i pakietów uszczelniających. Mocne osadzenie uszczelek w pierścieniu zewnętrznym pozwala na utrzymanie wysokich ciśnień smaru.

 
Uszczelnienie P   Uszczelnienie R   Uszczelnienie R z odrzutnikiem tarczowym   Uszczelnienie T   Uszczelnienie L (labirynt)   Uszczelnienie RSR

Schaeffler stosuje cookies, aby zapewnić optymalne wykorzystanie. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookie. Więcej informacji

Akceptuję