IDAM
 

Napędy bezpośrednie IDAM stanowią wiodące produkty pod względem technologicznym i są idealnym rozwiązaniem do każdego zastosowania. W ten sposób IDAM jest odpowiednim partnerem w ekonomicznym wytwarzaniu Państwa produktów.

IDAM

 
KONTAKT
Zastosowania

Rozwiązania do napędu bezpośredniego

IDAM INA – Drives & Mechatronics

Optymalna kombinacja osiągów łożysk do stołów obrotowych INA oraz bezpośrednio napędzanych osi to rozwiązanie IDAM INA – Drives & Mechatronics. Przedsiębiorstwo to jest centrum kompetencyjnym technologii napędów bezpośrednich i mechatroniki w ramach działu przemysłowego grupy Schaeffler. Oferuje ono międzysystemowe napędy bezpośrednio jako rozwiązania przystosowane do dowolnych ruchów.

Oferta IDAM obejmuje liniowe i rotacyjne stałoprądowe silniki synchroniczne i reluktancyjne (np. napędy dwuwspółrzędnościowe w jednej płaszczyźnie, z łożyskami pneumatycznymi). Elementy te nie tylko zapewniają pokrycie szerokiego spektrum wymiarów i parametrów działania, ale stanowią również składniki niezbędne do efektywnego nadzoru, jak serwowzmacniacze, regulatory, jednostki zasilające oraz układy sterowania. Firma IDAM dostarcza również wysoko precyzyjnych stołów pozycjonujących XY, jednostek napędowych do wind i innych kompletnych rozwiązań. Przedsiębiorstwo dysponuje ogromnym doświadczeniem w pracy z obrabiarkami i maszynami specjalistycznymi oraz w konstrukcji, technice automatyzacji, produkcji elektroniki, technologii pomiarowej i medycznej, a także z urządzeniami optycznymi i windami.

 
 

Seria RE

Firma IDAM oferuje indywidualne rozwiązania z bezpośrednimi napędami o najwyższej sprawności. Silniki momentowe serii RE (Rotor External / wirnik zewnętrzny) są przeznaczone do zastosowań w szlifierkach i frezarkach, centrach maszynowych, maszynach HSC, wymiennikach narzędzi, głowicach tnących, osiach wychylnych i stołach obrotowych.

Ich zalety to: wysoka sprawność przy minimalnych obwodach korpusów dzięki zastosowaniu dopasowanych elementów pojedynczych, kompaktowe wzornictwo, duża dynamika i sztywność, wysoko efektywny system chłodzenia, najlepsze wartości w przypadku operacji synchronicznych, brak wymogu konserwacji, momenty obrotowe (rpm) i odpowiednie uzwojenie dopasowane do danego zastosowania. Napęd ten jest kompatybilny ze wszystkimi dostępnymi na rynku sterownikami i zespołami sterowników.

 

Schaeffler stosuje cookies, aby zapewnić optymalne wykorzystanie. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookie. Więcej informacji

Akceptuję