Zastosowania

Łożyska do stołów obrotowych

Rozwiązania INA w zakresie łożyskowania stołów obrotowych

Schaeffler Gruppe Industrie dysponuje wyjątkowym wyborem zamiennych geometrycznie łożysk do stołów obrotowych.

Asortyment rozpoczyna uznana seria YRT przeznaczona do zastosowań standardowych, takich jak stoły obrotowe i wychylne głowice frezarek, gdzie są stawiane wymagania wysokiej sztywności i niewielkich nakładów konserwacyjnych przy niewielkich prędkościach obrotowych i krótkich czasach obróbki. Seria RTC obejmuje natomiast sektor precyzyjny i jest odpowiednim wyborem do zastosowań, w których wymagana jest najwyższa dokładność biegu. Dwurzędowe łożyska kulkowe skośne serii ZKLDF przewidziano do zastosowań w najwyższych prędkościach obrotowych przy długich okresach roboczych. Łożyska serii ZKLDF są przystosowane szczególnie do zastosowań przy smarowaniu smarami plastycznymi.

 
 

Największe osiągi z całego asortymentu posiadają produkty serii YRTS, zaprojektowane specjalnie do bezpośrednio napędzanych osi stołów obrotowych. Przystosowanie do dużych prędkości obrotowych, tzn. niski moment tarcia w połączeniu z wysoką sztywnością, to ich cechy charakterystyczne. Dodatkową korzyść oferuje zintegrowany system pomiarowy, który można wybrać jako opcję dla wszystkich łożysk stołów obrotowych.

 

Schaeffler stosuje pliki „cookies” w celu zapewnienia optymalnego wykorzystania dostępnych treści. Dalsze korzystanie z naszego serwisu oznacza, że użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji

Akceptuję