TECHNIKA ZASTOSOWAŃ
 
Publikacje
 

Katalog | 2016-06
Super Precision Bearings
Spindle bearings Super precision cylindrical roller bearings Axial angular contact ball bearings

 
 

Reprint | 2014-11
FAG BAX Axial Bearings
High speed bearings for main spindles

 
Zastosowania

Łożyska wrzeciona głównego

 

Łożyska ultra X-life

Łożyska ultra X-life są hybrydowymi łożyskami wrzecionowymi z pierścieniami z wysokowydajnej stali Cronidur 30, opracowanej specjalnie do krytycznych zastosowań w lotnictwie i astronautyce. Mają znacznie podwyższoną żywotność i posiadają pełną ochronę przeciwkorozyjną. Na rynku są one znane jako X... Są to łożyska o doskonałych nośnościach i maksymalnych prędkościach obrotowych znane na całym świecie. Wielokrotnie wydłużają okresy eksploatacji i w ogromnym stopniu podnoszą ekonomiczność danej obrabiarki.

 
 

Rozwiązania z łożyskiem swobodnym

Firma FAG oferuje najbardziej wszechstronny na świecie zakres rozwiązań łożysk swobodnych w łożyskowaniu wrzecion obrabiarek. Sięga on od dwurzędowych precyzyjnych łożysk walcowych, przez wysoko precyzyjne łożyska walcowe Floating Displacement, aż do kompaktowych zespołów gotowych do montażu.

Szybkoobrotowe wysokoprecyzyjne łożyska walcowe Floating Displacement posiadają pierścień zewnętrzny łożyska kulkowego, kulki ceramiczne i pierścień wewnętrzny łożyska walcowego ze stali Cronidur 30. Dostępne są w wersjach otwartych, uszczelnionych lub w wersjach DLR z otworami stożkowymi lub walcowymi. Zespóły łożysk swobodnych zaprojektowane do specyficznych zastosowań są również dostępne we wszystkich możliwych wersjach.

 
 

Łożyska wrzecionowe uszczelnione

Łożyska FAG B..2RSD oraz XCS, HCS i HSS mają uszczelnienia bezstykowe i są nasmarowane.

 

Schaeffler stosuje cookies, aby zapewnić optymalne wykorzystanie. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookie. Więcej informacji

Akceptuję