Zastosowania

Ramiona „C”

 
 
 

Rozwiązania kompleksowe dla aparatu RTG z ramieniem C

Zadanie postawione nam przez klienta: maksymalna jakość obrazu przy minimalnym obciążeniu pacjenta. Poszukiwano prowadnicy liniowej umożliwiającej wolne od szarpnięć, dokładne pozycjonowanie lampy rentgenowskiej. Dodatkowo prowadnica miała się charakteryzować odpornością na promieniowanie i cichą pracą.

Rozwiązanie proponowane przez grupę Schaeffler zostało przedstawione w formie gotowej do montażu, jest genialne pod względem technicznym i stanowi dla klienta wysoką wartość ekonomiczno-użytkową. Podstawą nowej prowadnicy łuku jest wytłaczany aluminiowy profil wyposażony w hartowane wałki ze stali nierdzewnej. Szczególna innowacja: zintegrowane rozwiązanie w układzie łożysko ustalajace/łożysko swobodne. W ten sposób są kompensowane pojawiające się niedokładności wymiarowe konstrukcji połączenia. Łożysko swobodne, jako profilowana rolka toczna jest wyposażone w przesuwny pierścień wewnętrzny, wykonany w formie łożyska igiełkowego – jednej z naszych specjalności.

Korzyści użytkowe: równomierny opór przesuwu, niezależnie od pozycji lampy rentgenowskiej.

 

Schaeffler stosuje cookies, aby zapewnić optymalne wykorzystanie. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookie. Więcej informacji

Akceptuję