Zastosowania

Tomografy komputerowe

Zasadnicze korzyści osiąga pacjent: skanery CT dzięki zintegrowanym mechatronicznym systemom łożyskowania FAG są o wiele bardziej precyzyjne i ciche, a czas badania ulega skróceniu.
 
Transfer technologii w zakresie metrycznym: innowacyjne łożyska cienkościenne z kulkami ceramicznymi, stworzone do śmigłowców – teraz w służbie medycynie
 
 

Innowacja: mechatroniczne systemy łożyskowe do tomografów komputerowych

Dzięki współpracy z renomowanymi producentami tomografów komputerowych udało się uzyskać rozwiązanie na światowym poziomie: zintegrowany mechatroniczny system łożyskowy składający się z hybrydowego łożyska cienkopierścieniowego o dokładnym biegu i cichej pracy z napędem bezpośrednim i wysoko precyzyjnymi elementami zabudowy.

Samo łożysko stanowi konsekwencję badań nad technologią lotniczą FAG, dzięki czemu dysponuje wszelkimi właściwościami, które są najważniejsze w skanerze CT:
100% bezpieczeństwa funkcjonowania przy maksymalnej dokładności biegu i cichej pracy. Tendencja do stałego zwiększania prędkości obrotowych w tomografach komputerowych nie stanowi problemu dla naszego systemu łożyskowego. Zademonstrowano już prędkości obrotowe przekraczające 300 obr./min.

Rozwiązanie FAG oferuje producentom CT dalszy atut w zakresie czasu i kosztów: mogą oni bezpośrednio zamontować kompletny, złożony wcześniej i przetestowany układ łożyskowo-napędowy bez konieczności dalszych kosztów montażu i badań.

 

Schaeffler stosuje cookies, aby zapewnić optymalne wykorzystanie. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookie. Więcej informacji

Akceptuję