Zastosowania

Fotele dentystyczne

Prowadzenie wału z samonastawnym liniowym łożyskiem kulkowym INA: błędy niewspółosiowości są niwelowane bezproblemowo 
 
 
 

Fotele dentystyczne ze sztywnymi prowadnicami wału

Aby umożliwić umieszczenie foteli dentystycznych w pozycji roboczej bez występowania zacięć, prowadnice wału w mechanice regulacji wysokości muszą poruszać się swobodnie i jednocześnie cechować się dużą sztywnością. W tym zakresie klienci mogą liczyć na bogatą ofertę liniowych łożysk kulkowych, korpusów, wałów i akcesoriów. Łożyska są dostępne w lekkiej wersji konstrukcyjnej wyposażonej w koszyk z tworzywa sztucznego lub masywny, a na życzenie są dostępne również w wersji wyposażonej w ochronę antykorozyjną (powłokę). Wreszcie zaletą są niewielkie wymogi w zakresie przestrzeni konstrukcyjnej oraz konserwacji.

Wysoka sztywność liniowych łożysk kulkowych jest ważnym warunkiem wymaganej wytrzymałości konstrukcji. Dalszą zaletą jest jej odporność na procesy oczyszczania oraz sterylizacji.

 

Schaeffler stosuje pliki „cookies” w celu zapewnienia optymalnego wykorzystania dostępnych treści. Dalsze korzystanie z naszego serwisu oznacza, że użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji

Akceptuję