Zastosowania

Napędy bezpośrednie

Wieloosiowy system pozycjonujący techniki analitycznej
 
System pozycjonujący Open frame
 
Zespoły napędowe do tomografów komputerowych ze zintegrowanym mechatronicznym systemem łożyskowym FAG
 
 

Napęd oraz rozwiązania łożyskowe od jednego dostawcy: rozwiązania systemowe z bezpośrednimi napędami IDAM

Napędy bezpośrednie IDAM dla ruchów liniowych i rotacyjnych są zalecane szczególnie w tych zastosowaniach w technologii medycznej, gdzie wymagana jest najwyższa precyzja i dynamika jak też długa trwałość. Począwszy od napędów leżanek, przez kolimatory stosowane w leczeniu nowotworów, do bezprzekładniowych jednostek napędowych dla tomografów komputerowych.

Manipulatory wieloosiowe do badań RTG są już stosowane z powodzeniem, a systemy liniowe IDAM w medycznych stacjach analitycznych umożliwiają pozycjonowanie próbek z dokładnością do kilku μm. Niemal niezużywające się napędy rozwijają niewiarygodne osiągi na minimalnej przestrzeni.

Do największych zalet należą:

  • wysoka zmienność prędkości obrotowej i suwowej
  • bardzo dobra dynamika i sztywność
  • duże prędkości końcowe
  • duży potencjał w zakresie przyspieszeń i hamowania
  • wysoka dokładność pozycjonowania i powtarzalność.

Szczególnie dobrze przystosowany do zastosowań w dziedzinie techniki medycznej jest napęd rotacyjny typu HSR. Dzięki niskoomowemu uzwojeniu i niewielkim liczbie biegunów silnik ten osiąga prędkości względne rzędu 50 m/s, dzięki czemu jest predystynowany do zastosowań typu high speed. Napędy te są projektowane z uwzględnieniem potrzeb klienta i wymogów danego zastosowania, podobnie jak wyposażony w specjalne uzwojenie o szczególnie niskim poziomie drgań napęd HSRV znajdujący zastosowanie w tomografach komputerowych.

Oba silniki nadają się jako napęd do wrzecion szybkoobrotowych lub innych elementów obrotowych, gdy jednocześnie jest wymagany wysoki moment obrotowy.

Na drodze ku nowym, ukierunkowanym na sukces, rozwiązaniom systemowym

Technologia napędów bezpośrednich fascynuje nie tylko ze względu na precyzję i dynamikę, ale również z uwagi na szeroką gamę możliwych zastosowań. Dzięki napędom bezpośrednim IDAM jesteśmy w stanie dostarczyć Państwu jako klientom odpowiednio dostosowane, kompletne systemy. W ten sposób mogą Państwo uzyskać napęd i łożyskowanie od jednego dostawcy. Niech Państwo wykorzystają te nowe możliwości w zakresie osiągów i form w produkowanych przez siebie urządzeniach!

 

Schaeffler stosuje cookies, aby zapewnić optymalne wykorzystanie. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookie. Więcej informacji

Akceptuję