Publikacje
 

Arkusz danych | 2010-07
Products in continuous casting plant

 
 

Arkusz danych | 2010-12
Products for ladle turrets in continuous casting plant

 
 

Arkusz danych | 2010-07
Products for Strand Guide Rolls in Continuous Casting Plant

 
KONTAKT
Produkcja stali

Instalacja do odlewania ciągłego

Obrotnica kadzi

Istotnym elementem instalacji ciągłego odlewania stali jest obrotnica kadzi. Służy jako zamocowanie kadzi (masa do 300 t). Za pomocą obrotnicy kadzie są przmieszczane na zmianę do pozycji wylewowej lub załadunkowej. Dzięki tej funkcji jest możliwa stała praca instalacji ciągłego odlewania. W trakcie wylewania zawartości jednej z kadzi, druga strona jest zastępowana kadzią pełną.

Łożyska obrotnicy kadzi, mimo ogromnych sił i wysokich momentów, osiągają okresy eksploatacji przekraczające 10 lat.

Stosowane są łożyska walcowe i łożyska baryłkowe wzdłużne o średnicy przekraczającej 1000 mm, a także łożyska przegubowe Elges.

 
 

Prowadzenie rolkowe

W instalacjach do odlewania ciągłego wlewek ciągły jest wspierany na rolkach, a jego ułożenie jest zmieniane z pionowego na poziome. Aby ograniczyć ugięcia, rolki na swojej długości są wielokrotnie podparte łożyskami tocznymi.

Łożyska te są wystawione na działanie dużych obciążeń, niewielkich prędkości obrotowych, bryzgów wody oraz wysokich temperatur.

Łożyskowanie rolek opiera się na łożyskach baryłkowych i walcowych w wersjach otwartej, uszczelnionej, niedzielonej lub dzielonej, a w górnych segmentach – na łożyskach igiełkowych.

Łożyska w instalacjach odlewania ciągłego odpowiednio do miejsca zabudowy i konserwacji mają okres eksploatacji od roku do kilku lat. Istotnymi czynnikami są przy tym rodzaj i jakość uszczelnień.

 

Schaeffler stosuje cookies, aby zapewnić optymalne wykorzystanie. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookie. Więcej informacji

Akceptuję