Elektronarzędzia

Serwis

 
Innowacyjne łożyska kulkowo rolkowe: większa nośność przy tej samej przestrzeni zabudowy dzięki elementom tocznym nowego typu.

Państwa rynek się zmienia? Opracujcie Państwo wspólnie z nami nowe rozwiązania!

Koncern Schaeffler Group jest silnym partnerem w rozwoju. Rocznie wprowadzane jest więcej niż 1000 produktów do produkcji seryjnej, tyle samo jest zgłaszanych jako patent – np: łożyska kulkowo rolkowe lub też rozwiązania systemowe z elementami wykrawanymi precyzyjnie.

 
 
Obliczenia wiertarki udarowej przy pomocy programu Bearinx®

Optymalna konstrukcja dzięki programowi Bearinx®

Konstrukcja łożyska jest kluczowa dla naszego doradztwa konstrukcyjnego. Celem jest tu, zapewnienie Państwa produktowi przewagi nad konkurencją poprzez właściwe zaprojektowanie łożyskowania.

Bearinx® jest wiodącym programem do obliczania trwałości łożysk. Przy jego pomocy możliwa jest szczegółowa analiza łożyskowań – poprzez pojedyncze łożyska aż do złożonych przekładni np: w wiertarce udarowej.

Całkowite obliczenia odbywają się na spójnym modelu, również w obszernych przekładniach w obliczeniach są uwzględniane naprężenia stykowe w każdym pojedynczym elemencie tocznym. Przy tym Bearinx® uwzględnia m.in. elastyczność wału, przylaganie bieżni i luz wewnętrzny jak też wpływ warunków smarowania i zanieczyszczeń na trwałość zmęczeniową.

Od kompletnej konstrukcji maszyny do naprężeń stykowych w pojedynczym elemencie tocznym – nasz program obliczeniowy gwarantuje optymalną konstrukcję łożyskowania i wspomaga Państwa w zaprojektowaniu optymalnego systemu. Możemy wskazać Państwu słabe punkty i pomóc w optymalizacji.

 

Schaeffler stosuje cookies, aby zapewnić optymalne wykorzystanie. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookie. Więcej informacji

Akceptuję