Przemysł

Technika napędowa

Konstrukcja przekładni

Standard produktów technicznych jest stale podnoszony przez wprowadzane innowacje. Cykle produkcyjne ulegają znacznemu skróceniu, a skoki technologiczne są coraz większe. Powyższe procesy zachodzą również w branży budowy przekładni.

Coraz bardziej dokładne metody obliczeniowe, stale rosnące moce obliczeniowe i coraz lepsze technologiczne know-how – np. w technice materiałowej, wytrzymałości i trybologii – wpłynęły na mobilizację rezerw mocy: charakterystyczna masa przekładni w przeciągu 20 lat obniżyła się o ok. 80%.

Duży wkład w ten wynik mają łożyska toczne. Dzięki ukierunkowanym badaniom i pracom nad rozwojem, stałemu podnoszeniu jakości oraz intensywnej wymianie doświadczeń z producentami przekładni i przedstawicielami przemysłu użytkowego udało się na stałe zwiększyć funkcjonalność i bezpieczeństwo eksploatacyjne naszych łożysk przy jednoczesnej minimalizacji strat. Przekładnie wyposażone w wysokiej jakości łożyska toczne są wydajne i niezawodne.

 
Zastosowania
Usługi
 

Schaeffler stosuje cookies, aby zapewnić optymalne wykorzystanie. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookie. Więcej informacji

Akceptuję