Usługi

Obliczanie i rozmieszczanie

Obliczenia trwałości łożyskowania są podstawą ustalenia rodzaju konstrukcji łożyska oraz jego wielkości.

Założenia techniczne producenta przekładni oraz programy obliczeniowe producenta łożysk tocznych muszą być w największym możliwym stopniu zbliżone do zastosowań praktycznych, co umożliwia prawidłowe wymiarowanie łożysk. W bliskiej współpracy z producentami łożysk, bazując na szeroko zakrojonych testach, w firmach INA i FAG opracowano metody i programy obliczeniowe należące obecnie do najbardziej zaawansowanych technik w branży łożysk tocznych.

Wykonywane obliczenia bazujące na normie DIN ISO 281 nie są wystarczające, jeżeli np. luz bądź napięcie wstępne łożyska, sztywność łożyska, elastyczność wału lub obudowy istotnie wpływają na okres trwałości eksploatacyjnej łożyska. W takich przypadkach firmy INA oraz FAG korzystają ze specjalnych programów obliczeniowych, których wyniki pozwalają w jeszcze większym stopniu zbliżyć się do określenia faktycznego okresu eksploatacji.

 

Schaeffler stosuje cookies, aby zapewnić optymalne wykorzystanie. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookie. Więcej informacji

Akceptuję