Zastosowania

Nowoczesne łożyska cylindrów drukowych – łożyska trójpierścieniowe

KBA RAPI-DA 142, najnowocześniejsza, bardzo wydajna offsetowa maszyna drukarska (zdjęcie: Koenig & Bauer AG)
 
Trójpierścieniowe łożysko cylindra gumowego KBA RAPIDA 142
 
 

Wymagania w stosunku do wydajności maszyn drukarskich stale rosną. Istotnym zadaniem oprócz precyzyjnego łożyskowania cylindrów drukowych jest również utrzymanie odpowiedniego odstępu przy działaniu funkcji dostawienia i odstawienia cylindra. Rozwiązanie tego problemu opierało się dotychczas na mimośrodowych tulejach łożyskowych. Dzięki ustalonemu obrotowi, cylindry są ustawiane w odpowiedniej odległości za pośrednictwem mimośrodu. Wadą jest jednak nieunikniony luz w łożyskowanych ślizgowo tulejkach mimośrodowych.

Nowoczesne łożyska trójpierścieniowe o konstrukcji DML3E umożliwiają całkowite wyeliminowanie luzu przez łożyskowanie mimośrodu w bezluzowym łożysku nastawnym. Dalszą zaletą tego rozwiązania jest jego bardzo wysoka niezawodność. Zużycie i zakleszczenie się tulei łożyskowych nie stanowi już problemu. Korzyści dla Państwa: dłuższy okres eksploatacji i najwyższa z możliwych jakość druku.

 

Schaeffler stosuje cookies, aby zapewnić optymalne wykorzystanie. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookie. Więcej informacji

Akceptuję