Paleta produktów

Rozwiązania indywidualne

Idealnie nadające się do łożyskowania cylindrów nakładania lakieru w zespołach lakierujących: Łożyska wieloboczne INA
 
 

Dopasowane do Państwa maszyny drukarskiej

Schaeffler Gruppe oprócz dostarczania komponentów jest również niezawodnym partnerem dla klientów. Dzięki ścisłej współpracy ze wszystkimi wiodącymi, światowymi producentami maszyn drukarskich, udało się wypracować stale rozwijane, wspólne know-how w zakresie zastosowań i produkcji. Dzieki temu powstają ciągle nowe idee pozwalające obu stronom uzyskać wiodące pozycje na rynku.

Przykład: łożyska wieloboczne

Do aplikacji z dużym przesunięciem promieniowym, np. w zespołach lakierujących offsetowych maszyn drukarskich, stworzono łożysko wieloboczne. Jego szczególną cechą jest wieloboczny pierścień zewnętrzny z otworami do smarowania i mocowania oraz precyzyjne powierzchnie funkcyjne do elementów przyłączeniowych (regulacja wieloboczna). Pierścień zewnętrzny jest wspierany na trzech rolkach bieżnych, dzięki którym podczas ruchów wychylnych jest osiągana odpowiednia długość przesunięcia. Wewnętrzne precyzyjne łożysko walcowe porusza się bez luzu i przy bardzo niewielkim tarciu.

Przykład: zespół łożyskowy DMLL

W nowych zespołach łożyskowych DMLL do maszyn drukarskich bezobsługowa prowadnica liniowa w koszyku igiełkowym płaskim zastępuje mimośród. Dzięki temu cylinder gumowy albo płytowy obrotowej maszyny drukarskiej nie porusza się po torze kołowym, a w linii prostej. Do regulacji zastosowano po raz pierwszy zintegrowany hydrauliczny element tłokowy, umożliwiający precyzyjne sterowanie siłą dociskową.

Łożyskowanie cylindra opiera się na przeznaczonym dla najwyższych prędkości obrotowych dwurzędowym precyzyjnym łożysku walcowym ze szczególnie efektywnym uszczelnieniem.

Do bezpośredniego zamontowania na wewnętrznej stronie ścianki bocznej zespołu łożyskowego z kołnierzem wystarcza zastosowanie krótkich czopów wału – bez pierścieni przeciwmurzeniowych! Jednocześnie sztywność układu cylindra drukowego pozostaje w pełnym zakresie niezmieniona.

 

Schaeffler stosuje cookies, aby zapewnić optymalne wykorzystanie. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookie. Więcej informacji

Akceptuję