IDAM

Napędy bezpośrednie IDAM są wiodącymi produktami pod względem technologicznym i są idealnym rozwiązaniem do każdego zastosowania.

INA – Drives & Mechatronics

 
KONTAKT
Paleta produktów

Napędy bezpośrednie

Doskonała stałość biegu, maksymalna prędkość: silniki liniowe IDAM
 
Z pełną siłą i dynamiką: silniki momentowe z wirnikami wewnętrznymi i zewnętrznymi
 
 

Napędy i systemy: dynamiczne, elastyczne, precyzyjne

Napędy bezpośrednie produkowane przez spółkę–córkę Schaeffler IDAM (INA – Drives & Mechatronics) stanowią wiodące produkty pod względem technologicznym i są odpowiednim rozwiązaniem do każdego zastosowania. Do zalet tych niemal niezużywających się napędów należą: wysoka różnorodność pod względem momentów i prędkości obrotowych, bardzo dobra dynamika i sztywność – co przekłada się na wysokie prędkości końcowe przy jednoczesnym równym przebiegu, wysokie potencjały w zakresie przyspieszenia i hamowania oraz na najwyższą dokładność w zakresie pozycjonowania i powtarzalności.

W ofercie znajdują się liniowe, obrotowe i dwuwspółrzędnościowe napędy bezpośrednie w ramach szerokiego zakresu wielkości i osiągów, jak również wszelkie podzespoły elektroniczne wymagane w trakcie ich eksploatacji.

Silniki liniowe

Do zastosowania w maszynach drukarskich nadają się silniki synchroniczne żłobkowane serii L1, L2 oraz L2D, a także bezrdzeniowe typu ULIM. Urządzenia te charakteryzują się wyśmienitym stosunkiem siły do masy i doskonałą stałością biegu. Są szczególnie przydatne do zstosowań, w których istotne są maksymalna dokładność toru i stała prędkość.

Stworzenie silników serii L2 umożliwiło połączenie dużej wydajności mocy (> 10 N/cm²) z doskonałymi właściwościami w zakresie synchronizmu i bardzo dobrą efektywnością – a więc kombinację dokładnie tych właściwości, które są pożądane w maszynach drukarskich.

Silniki momentowe

Silniki momentowe o wysokiej wydajności umożliwiają zupełnie nowatorskie koncepcje napędu, na przykład cylindra głównego.

Żłobkowane silniki synchroniczne o wysokich momentach w wersjach z wirnikiem wewnętrznym i zewnętrznym cechują się wysoką wydajnością i maksymalną gęstością mocy, dużym potencjałem przyspieszeniowym oraz wysokimi prędkościami końcowymi. Te zestawy pracują bezdotykowo oraz bez tarcia.

Rozwiązania systemowe

Partnerstwo z naszymi klientami oraz stała interdyscyplinarna współpraca w ramach Schaeffler Gruppe Industrie umożliwia tworzenie wysokowydajnych rozwiązań systemowych dostosowanych do specyficznych wymogów klienta. W ten sposób powstają bezpośrednio napędzane systemy pozycjonujące na najwyższym poziomie technicznym.

 

Schaeffler stosuje cookies, aby zapewnić optymalne wykorzystanie. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookie. Więcej informacji

Akceptuję