Paleta produktów

Łożyska do ruchów oscylacyjnych

 
 

Kompetencja w ruchach złożonych

Łożyskowanie obrotowych i jednocześnie oscylujących walców rozcierających farbę opierało się dotychczas na kombinacji łożysk igiełkowych i liniowych tulejek tocznych. Te stosunkowo ekonomiczne konstrukcje wymagają jednak sporych przestrzeni konstrukcyjnych i często nie osiągają wymaganej nośności.

Rozwiązania oparte na łożyskach igiełkowych i walcowych były dotychczas stosowane wyłącznie w niewielkim zakresie. Schaeffler Group, prowadząc intensywne testy na własnych stanowiskach, mogła znacznie przyczynić się do rozwoju w tym zakresie: udało się znacznie rozszerzyć zakres zastosowania masywnych łożysk igiełkowych i walcowych.

W ten sposób można obecnie korzystać z zalet tych serii również w ekstremalnych warunkach ruchów wodzika. Należą do nich niewielka wysokość zabudowy w kierunku promieniowym oraz wysoka dostępność ekonomicznych łożysk standardowych. Masywne łożyska igiełkowe oraz walcowe są oferowane w wersjach otwartej lub uszczelnionej, do smarowania olejami lub smarami plastycznymi.

 

Schaeffler stosuje cookies, aby zapewnić optymalne wykorzystanie. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookie. Więcej informacji

Akceptuję