KONTAKT
Publikacje
 

Publikacja | 2004-09
FAG Wheelset and Gear Bearings in Berlin Rapid Transit Trains

 
Metro / kolej podmiejska

Berlińska kolej podmiejska

 
 
 

Łożyska przekładniowe FAG w berlińskiej S-Bahn

W sierpniu 2004 r. berlińska szybka kolej Berliner S-Bahn Berlin GmbH otrzymała od Bombardier Transportation na swój 80. jubileusz ostatni z łącznej liczby 1000 wagonów serii 481. Od 1996 r. produkowano rocznie 120 jednostek tych dwuczęściowych pociągów motorowych, tak zwanych ćwierćpociągów, które w tym czasie pokonały już dystans ok. 250 milionów kilometrów.

Ten kontrakt, opiewający na sumę przekraczającą miliard euro, stanowił jeden z największych programów pozyskania pojazdów w Niemczech w ostatnich dekadach.

Kolej S-Bahn jest przewoźnikiem nr 1 w Berlinie, a swoją pozycję zawdzięcza świetnej sieci połączeń, wysokiej niezawodności i prędkości tego środka transportu. Z liczącej 328 kilometrów sieci kolei S-Bahn z 164 dworcami w Berlinie i Brandenburgii korzysta codziennie 1,2 mln podróżnych. W zależności od zapotrzebowania pociągi S-Bahn mają formę tzw. ćwierćpociągów (dwuwagonowych), półpociągów (czterowagonowych) lub pociągów pełnych (ośmiowagonowych). W jednym ćwierćpociągu może podróżować do 394 pasażerów.

Firma FAG od 1999 r. dostarcza dla serii konstrukcyjnej 481 wszystkie łożyska zestawów kół i łożyska przekładniowe.

 

Schaeffler stosuje cookies, aby zapewnić optymalne wykorzystanie. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookie. Więcej informacji

Akceptuję