KONTAKT
Publikacje
 

Publikacja | 2004-09
FAG Wheelset Bearings in Automated Subway Trains in Nuremberg/Germany

 
Metro / kolej podmiejska

Metro norymberskie

 
 
 
 

Łożyska zestawów kołowych FAG w automatycznym metrze norymberskim

Od 2006 r. w Norymberdze na nowej linii metra U3 jest eksploatowana nowa, w pełni zautomatyzowana i niewymagająca pracy motorniczego generacja pojazdów, zaprojektowana i wykonana w Niemczech przez Siemens AG. W stosunku do poprzedniego modelu wagony typu DT3 charakteryzują się umiejscowieniem okna panoramicznego w miejscu kabiny motorniczego oraz przejściem pomiędzy obiema połówkami podwójnego wagonu napędowego.

Wyższe koszty inwestycyjne spowodowane zautomatyzowaną pracą zwracają się w wyniku mniejszego zużycia energii, wyższego poziomu bezpieczeństwa gwarantowanego przez różnego rodzaju działania, a także coraz bardziej elastyczne i dostosowane do potrzeb możliwości zastosowania parku maszynowego.

Podczas gdy zwykłe pociągi mogą kursować w odstępach nie krótszych niż 200 sekund, pociągi zautomatyzowane mogą kursować co 100 sekund, a podstawienie dodatkowych pociągów w godzinach szczytu trwa kilka minut. Ciągła wymiana danych między torem a pojazdem gwarantuje bezpieczną eksploatację. Monitoring wideo wnętrz pojazdów oraz dworców umożliwia szybkie reakcje centrali.

Nowością światową jest faza przejściowa planowana do końca 2007 r., w trakcie której konwencjonalne i automatyczne pociągi będą korzystały ze wspólnego odcinka toru.

Łożyska w zestawach kół wózków DT3 dostarcza FAG (łożyska toczne i korpusy).

 

Schaeffler stosuje cookies, aby zapewnić optymalne wykorzystanie. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookie. Więcej informacji

Akceptuję