KONTAKT
Publikacje
 

Publikacja | 2004-09
INA ELGOGLIDE® Plain Bushes in SUW 2000 Gauge Changeover Systems from ZNTK Poznán S.A.

 
Wagony towarowe

System zmiany szerokości toru SUW 2000

 
 
 

W wyniku istnienia pięciu różnych systemów zasilania elektrycznego, 15tu różnych systemów zabezpieczeń oraz z uwagi na pięć różnych szerokości rozstawu torów obowiązujących w Europie i Azji, w międzynarodowym transporcie kolejowym dochodzi do dużych opóźnień.

Z uwagi na brak zunifikowanych standardów technicznych, podczas zmiany szerokości toru konieczna jest wymiana lokomotyw oraz wózków wagonów – co związane jest z kosztami i stratą czasu. System automatycznej regulacji szerokości toru w formie instalacji przestawnych na stacjach granicznych umożliwia zmianę rozstawu osi. W trakcie przejazdu przez taką instalację koła po odblokowaniu są wprowadzane przez tor na specjalne szyny profilowane, co pozwala na dopasowanie rozstawu do danej szerokości torów.

W ten sposób w pociągach osobowych można uniknąć konieczności wymiany wózków, a w pociągach towarowych – przeładunku towarów na wagony o szerszym rozstawie osi. Polski system SUW 2000 umożliwia zintegrowanie systemów kolejowych w eurazjatyckich korytarzach transportowych, a tym samym podniesienie ich kooperatywności.

Nie wymagające konserwacji łożyska ślizgowe INA dla systemu regulacji szerokości toru ZNTK Poznań SA są dostarczane przez firmę INA.

 

Schaeffler stosuje pliki „cookies” w celu zapewnienia optymalnego wykorzystania dostępnych treści. Dalsze korzystanie z naszego serwisu oznacza, że użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji

Akceptuję