KONTAKT
Publikacje
 

Publikacja | 2004-09
INA ELGOGLIDE® Plain Bushes in SUW 2000 Gauge Changeover Systems from ZNTK Poznán S.A.

 
Wagony osobowe

System zmiany szerokości toru SUW 2000

 
 
 

W wyniku istnienia pięciu różnych systemów zasilania elektrycznego, 15tu różnych systemów zabezpieczeń oraz z uwagi na pięć różnych szerokości rozstawu torów obowiązujących w Europie i Azji, w międzynarodowym transporcie kolejowym dochodzi do dużych opóźnień.

Z uwagi na brak zunifikowanych standardów technicznych, podczas zmiany szerokości toru konieczna jest wymiana lokomotyw oraz wózków wagonów – co związane jest z kosztami i stratą czasu. System automatycznej regulacji szerokości toru w formie instalacji przestawnych na stacjach granicznych umożliwia zmianę rozstawu osi. W trakcie przejazdu przez taką instalację koła po odblokowaniu są wprowadzane przez tor na specjalne szyny profilowane, co pozwala na dopasowanie rozstawu do danej szerokości torów.

W ten sposób w pociągach osobowych można uniknąć konieczności wymiany wózków, a w pociągach towarowych – przeładunku towarów na wagony o szerszym rozstawie osi. Polski system SUW 2000 umożliwia zintegrowanie systemów kolejowych w eurazjatyckich korytarzach transportowych, a tym samym podniesienie ich kooperatywności.

Nie wymagające konserwacji łożyska ślizgowe INA dla systemu regulacji szerokości toru ZNTK Poznań SA są dostarczane przez firmę INA.

 

Schaeffler stosuje cookies, aby zapewnić optymalne wykorzystanie. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookie. Więcej informacji

Akceptuję