Łożyska zestawów kołowych do pojazdów szynowych

Łożyska walcowe oraz walcowe zespoły łożyskowe

Dwurzędowe łożyska walcowe
 
 
 

Łożyska walcowe od dziesięcioleci znajdują zastosowanie w łożyskowaniu kół wszelkiego rodzaju pojazdów szynowych. Ich konstrukcja była sukcesywnie ulepszana, co pozwoliło na dopasowanie ich sprawności do wymogów nowoczesnych pojazdów szynowych.

Łożyska walcowe są przystosowane szczególnie do przenoszenia wysokich obciążeń promieniowych. W wersji standardowej WJ/WJP przenoszone są zwykłe siły osiowe. Aby zapobiec naprężeniom krawędziowym, łożyska walcowe FAG posiadają zmodyfikowany zarys styku pomiędzy wałeczkami a bieżniami.

Jednorzędowe łożyska walcowe mają tę przewagę nad łożyskami innej konstrukcji że można je w łatwy sposób rozłożyć na pierścień wewnętrzny i pierścień zewnętrzny z zespołem wałeczków. W ten sposób użytkownik uzyskuje praktyczne korzyści w dziedzinie montażu, demontażu, konserwacji i nadzoru.

Łożyska walcowe w łożyskach zestawów kół zasadniczo stosowane są w dwóch głównych konfiguracjach:

  • 2 jednorzędowe łożyska walcowe jako zestaw łożysk
  • 1 dwurzędowe łożysko walcowe jako zespół gotowy do montażu

Dwurzędowe zespoły łożysk walcowych mają zintegrowane uszczelnienie, są nasmarowane i dostarczane w formie gotowej do montażu.

 

Schaeffler stosuje cookies, aby zapewnić optymalne wykorzystanie. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookie. Więcej informacji

Akceptuję