Łożyska techniki przechyłowej

Promieniowe łożyska przegubowe

Brak wymogu konserwacji przy długiej trwałosci staje się coraz ważniejszą cechą łożysk przegubowych w nowoczesnych pojazdach szynowych. W tych zastosowaniach z powodzeniem używane są łożyska przegubowe INA o najróżniejszych odmianach konstrukcyjnych. Od elementów o niewielkich wymiarach w układach drzwiowych, przez wielkości średnie, np. w elementach przechyłowych, aż do dużych wymiarów, np. w sprzęgłach – łożyska niezmiennie cechuje wysoka nośność oraz ponadprzeciętna niezawodność i długi okres eksploatacji.

W zakresie głównej mechaniki przechyłowej w elementach przechyłowych są stosowane niewymagające konserwacji standardowe łożyska przegubowe wyposażone w warstwę ELGOGLIDE®, osiągające przebiegi bez konserwacji przekraczające 1,2 mln km.

 
 

W zakresie wysokiej dynamiki stabilizacji wagonu (np. stabilizatory stateczności poprzecznej), zastosowanie znajdują niewymagające konserwacji specjalne łożyska przegubowe wyposażone w charakterystyczne harmonijki.

 

Schaeffler stosuje cookies, aby zapewnić optymalne wykorzystanie. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookie. Więcej informacji

Akceptuję