Mechatronika

Łożyska zestawów kołowych ze zintegrowanym generatorem

Z uwagi na rosnące wymagania w transporcie szynowym firmy INA i FAG opracowały generator zintegrowany w łożysku zestawu kół. Dzięki zaoszczędzonej podczas jazdy energii, wagony towarowe mogą również w czasie postoju korzystać z własnego zasilania.

Łożyska zestawów kół firmy Schaeffler Gruppe Industrie ze zintegrowanym generatorem mogą być zastosowane wszędzie tam, gdzie w wagonach kolejowych jest wymagana energia elektryczna, która nie jest dostępna w inny sposób.

Przykładem może tu być zastosowanie w systemach telematycznych z funkcjami dodatkowymi, takimi jak diagnostyka łożysk zestawów kół oraz nadzór nad produktami niebezpiecznymi, które to systemy, dzięki wystarczającemu do ciągłego działania zasilaniu prądem, mogą transmitować dane w krótszych odstępach czasu.

 

Ogólnie do dyspozycji są dwa systemy:
Wersja o stałej mocy 5 W jest wariantem generatora Low Power przeznaczonego np. do zasilania czujników diagnostyki łożysk zestawów kół lub telematycznych systemów lokalizacji działających w oparciu o technologię GPS, z których dane mogą być przekazywane za pośrednictwem infrastruktury GSM.

Silniejszą wersją pod względem dostarczanej energii jest generator High-Power o stałej mocy 100 W, który może służyć do zasilania elektropneumatycznych urządzeń hamulcowych, akustycznych i optycznych instalacji ostrzegawczych lub systemów przeciwpoślizgowych.
Możliwe jest dostarczanie na zamówienie rozwiązań dostosowanych do specjalnych potrzeb klientów (np. napięcia od 6 V do 24 V) .

 

Schaeffler stosuje cookies, aby zapewnić optymalne wykorzystanie. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookie. Więcej informacji

Akceptuję