Łożyska systemów drzwiowych

Promieniowe łożyska przegubowe / głowice przegubowe

W łożyskowaniach drzwi wagonów osobowych wielokrotnie znajdują zastosowanie niewymagające konserwacji łożyska i głowice przegubowe. Odpowiednio do wersji efektywne promieniowe łożyska przegubowe są wykonywane w wersji bezobsługowej lub jako wymagające konserwacji i mogą być wyposażone w powłokę antykorozyjną.

Łożyska i głowice przegubowe INA znajdują zastosowanie również w wagonach do przewozu materiałów sypkich, w warunkach działania silnych zanieczyszczeń i zapylenia. Tu tworzą niezawodne łożyskowania bezobsługowe lub wymagające niewielkiej konserwacji, do zastosowań w wałach pazurowych, dźwigniach przechyłowych i klapach.

W łożyskowaniach wałów pazurowych wagonów towarowych znajdują zastosowanie np. łożyska obustronnie dzielone. Systemy te oferują bardzo długie okresy eksploatacji i zwiększoną odporność na zanieczyszczenia i niedosmarowanie. Dalszą zaletą jest możliwość łatwej wymiany bez konieczności demontażu pazurów bardzo długich wałów zabezpieczających. Montaż pierwotny oraz wymiana łożysk są znacznie ułatwione dzięki dwustronnemu podziałowi pierścieni zewnętrznych i wewnętrznych.

 

Schaeffler stosuje pliki „cookies” w celu zapewnienia optymalnego wykorzystania dostępnych treści. Dalsze korzystanie z naszego serwisu oznacza, że użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji

Akceptuję