Łożyska systemów drzwiowych

Rolki toczne, rolki podporowe i rolki toczne z trzpieniem

Rolki toczne i podporowe są zespołami konstrukcyjnymi składającymi się z pierścieni zewnętrznych, wewnętrznych, złożeń kulkowych i uszczelnień. Rolki toczne ze sworzniami zamiast pierścienia wewnętrznego wyposażone są w czop mocujący.

Wyroby te odznaczają się skutecznymi uszczelnieniami, mogą być wyposażone w powłokę antykorozyjną Corrotect® i charakteryzują się długim okresem eksploatacji. Do wytłumienia hałasu można stosować łożyska z pierścieniem zewnętrznym w osłonie z tworzywa sztucznego.

W wielu przypadku nacisk na część, z którą stykają się rolki, jest znacznie zredukowany dzięki zastosowaniu w rolkach INA specjalnego zarysu profilu powierzchni roboczej rolki.

Wagony z przesuwnymi ściankami są wyposażane w niezawodne rolki toczne i podporowe INA. Oprócz dużej nośności i dobrych właściwości antykorozyjnych możliwe jest również zastosowanie specjalnych konturów pierścieni zewnętrznych równoważących szczególne warunki otoczenia.

 

Schaeffler stosuje cookies, aby zapewnić optymalne wykorzystanie. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookie. Więcej informacji

Akceptuję