Centrum badań i stanowiska badawcze

Uniwersalne stanowisko badawcze AN46

Dzięki stanowisku testowemu AN46 firmy INA i FAG mają możliwość symulowania w formie zbliżonej do warunków rzeczywistych całych profili torów, jednocześnie badając wpływ wszystkich istotnych czynników na łożyska zestawów kołowych.

W pierwszej kolejności badaniu są poddawane dwurzędowe łożyska stożkowe i walcowe w oryginalnych obudowach. Ważnymi kryteriami kontrolnymi w łożyskach zestawów kół są stabilizacja temperatury roboczej i trwałość użytkowa smaru. Ponieważ chłodzenie obudowy łożyska zestawu kołowego, a tym samym łożyska – z uwagi na działanie strumienia powietrza – ma istotny wpływ na trwałość użytkową smaru, stanowisko testowe AN46 wyposażono w instalację symulującą oddziaływanie pędu powietrza wytwarzającą wiatr o prędkości sięgającej 180 km/h. Dodatkowy system kontroli dźwięku elementów łożyska rozpoznaje ponadto uszkodzenia materiałowe, które mogą powstać w trakcie ruchu i dostarcza informacji o stanie smarowania.

Na koniec prób następuje dokładne badanie skontrolowanych łożysk i ich komponentów.

Dzięki stanowisku diagnostycznemu AN46 firma FAG jest w stanie wykonywać badania w zakresie „zdolności łożysk zestawów kołowych do zastosowań kolejowych” zgodnie z normą DIN EN ISO/IEC 17025:2000. Ma ona na to certyfikat wydany przez DAP (Niemiecki System Akredytacyjny GmbH).

 

Schaeffler stosuje cookies, aby zapewnić optymalne wykorzystanie. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookie. Więcej informacji

Akceptuję