Centrum badań i stanowiska badawcze

Standardowe stanowiska badawcze AN55 oraz AN55D

 

Konstrukcja stanowiska badawczego AN55 jest prostsza niż uniwersalnego stanowiska AN46. W przypadkach, gdy nie ma potrzeby symulacji podróży lub gdy symulacja pędu powietrza osiągającego prędkość 10 m/s jest wystarczająca, stanowisko to stwarza możliwość przeprowadzenia testów w bardziej ekonomiczny sposób. Stanowisko jest wprawiane w ruch ze stałym obciążeniem promieniowym i zmiennym obciążeniem osiowym, dostarczając wyników pomiarowych w zakresie obciążeń promieniowych i osiowych, temperatury, prędkości obrotowej wału i szumów.

Również dzięki stanowisku AN55 FAG dysponuje kompetencjami w oparciu o DIN EN ISO/IEC 17025:2000, badania w zakresie „przydatności łożysk zestawów kołowych dla zastosowań kolejowych”, na co uzyskał certyfikat DAP (Niemiecki System Akredytacyjny GmbH).

 
 

Na stanowisku AN55D sprawdza się ponadto, czy łożyska zestawów kołowych są odporne na działanie wody rozpryskowej (zgodnie z normą UIC 515-5 O). Badanie jest przeprowadzane w formie ciągłego natrysku wody na łożyska zestawu kołowego – zarówno w spoczynku, jak i podczas symulacji różnych prędkości ruchu. W wyniku przeprowadzenia poszczególnych faz testów do łożyska nie może przeniknąć woda.

 

Schaeffler stosuje cookies, aby zapewnić optymalne wykorzystanie. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookie. Więcej informacji

Akceptuję