Usługi

Centrum badań i stanowiska badawcze

Na ok. 7000 m² powierzchni zakładu w Schweinfurcie jest testowana zarówno funkcjonalność zmontowanych łożysk, jak również są dokonywane określone testy poszczególnych komponentów i materiałów. Dzięki ok. 100 rodzajom stworzonych przez zakład stanowisk do badań łożysk różnych odmian konstrukcyjnych i różnych wielkościach możliwa jest realizacja ok. 700 zleceń rocznie.

Na stanowiskach do badania łożysk kolejowych w firmie FAG jest testowana niezawodność łożysk w ekstremalnych warunkach. Urządzenia symulują prędkości sięgające ok. 550 km/h i prędkości wiatru sięgające 180 km/h. Badania te pozwoliły znacznie wydłużyć okresy eksploatacji i przedziały konserwacji łożysk tocznych. W pojazdach szynowych znajdujących zastosowanie w ruchu dalekobieżnym standardem INA/FAG jest dzisiaj osiąganie bezobsługowych przebiegów dochodzących do 1,2 mln kilometrów – w zależności od warunków eksploatacyjnych.

 
 

Schaeffler stosuje cookies, aby zapewnić optymalne wykorzystanie. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookie. Więcej informacji

Akceptuję