Zastosowania

Wał wirnika

 
 
 

Centralne znaczenie w urządzeniach wiatrowni ma łożyskowanie wału wirnika. Tu bezpośrednio działają wszystkie siły i momenty wytwarzane przez wiatr. Łożyska toczne są wystawione na działanie wysokich obciążeń dynamicznych i pozostałych warunków eksploatacji. Inżynierowie grupy Schaeffler wspólnie ze swoimi klientami tworzą najbardziej efektywne łożyskowania.

Łożyskowanie wałów

Klasyczne, wielokrotnie sprawdzone rozwiązanie składa się z układu łożysko ustalające - łożysko swobodne realizowanego przy użuciu łożysk baryłkowych, walcowych i stożkowych.

Łożyskowanie piast

W tej wersji jako „łożyskowanie nastawne” montowane są dwa łożyska stożkowe. Alternatywne łożyskowanie w układzie łożysko ustalające/łożysko swobodne składa się z pary łożysk stożkowych i łożyska walcowego.

Koncepcje jednołożyskowe

Te konstrukcje łączą w sobie przejmowanie sił i momentów w ramach jednego wielorzędowego łożyska tocznego. Wersja łożyska w postaci dwurzędowego łożyska stożkowego jest uzależniona od warunków eksploatacyjnych. To samo dotyczy wymiarów. Duże łożyska osiągają wymiary przekraczające 400 mm szerokości i 3000 mm średnicy zewnętrznej.

Obudowy łożysk wirnika

Obliczone według najnowocześniejszych metod obudowy łożysk zapewniają najlepsze z możliwych przejmowanie sił i momentów. Realizowane rozwiązania są prawie zawsze dostosowane do potrzeb klienta, a obudowy są dopasowywane w optymalny sposób do zastosowanych łożysk.

 
 
 
Close
 
 
 
 
 
 
 
 
Close
 
 
 
 
 
 
 
 

Schaeffler stosuje cookies, aby zapewnić optymalne wykorzystanie. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookie. Więcej informacji

Akceptuję