Historia

1987 - 2002

 
 

1987

Firma FAG zakłada swoje przedstawicielstwo w Polce z siedzibą w Warszawie.

 

1988

Gotowe do zabudowy, o wysokiej nośności prowadnice liniowe na szynach profilowych z elementami tocznymi w postaci kulek i wałeczków, do zastosowania w obrabiarkach.

 

1990

„Fabryka możliwości“. Centrum badawczo-rozwojowe w Herzogenaurach daje nowe możliwości rozwoju produktów i zastosowań.

 

1991

„INA Quality. Made in Slovakia“. Pod tym hasłem rozpoczyna produkcję pierwszy zakład INA w Europie Wschodniej, w Skalicy (SK)

 

1991

Założenie firmy INA Łożyska Sp. z o.o

 

1996

Dr. Georg Schaeffler umiera w wieku 79 lat. Maria-Elisabeth Schaeffler i syn Georg F.W. Schaeffler kontynuują pracę jego życia.

 

1997

Zostaje opracowany program obliczeniowy Bearinx - po raz pierwszy możliwe są dokładne obliczenia uwzględniające pojedynczy element toczny w łożysku. Certyfikacja wszystkich zakładów INA na świecie wg norm QS-9000 i VDA 6.1 .

 

1998

Dr Jürgen M. Geißinger zostaje przewodniczącym zarządu firmy INA.

 

1999

Wraz z całkowitym przejęciem LuK GmbH firma INA poszerza swoje kompetencje, stając się systemowym dostawcą dla przemysłu motoryzacyjnego.

 

2002

Przejęcie FAG Kugelfischer Georg Schäfer AG, Schweinfurt. INA i FAG razem stają się drugim co do wielkości producentem łożysk na świecie.

 

2002

Otwarcie nowego centrum badawczo-rozwojowego w Herzogenaurach podwaja możliwości w zakresie badań i rozwoju.

Schaeffler stosuje cookies, aby zapewnić optymalne wykorzystanie. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookie. Więcej informacji

Akceptuję