POZOSTAŁE INFORMACJE

W naszejbibliotece można znaleźć literaturę dotyczącą wszystkich naszych innowacyjnych produktów. Kreatywni pracownicy kształtują przyszłość INA oraz FAG. Atrakcyjne oferty czekają w dzialeOferty pracy.

 
Firma

Działalność badawczo-rozwojowa

 
 
 
 
 

Siła innowacji i nieszablonowe sposoby myślenia

Jako przedsiębiorstwo przyszłościowe dużą część inwestycji przeznaczamy na badania i rozwój.

Czynimy to ze świadomością, że historia INA i FAG rozpoczęła się od dwóch genialnych idei. Dzięki wynalezieniu młyna kulowego w 1883 r. Friedrich Fischer stał się pionierem i twórcą przemysłu łożysk tocznych. Dr Georg Schaeffler, dzięki wynalezieniu złożenia igiełkowego w 1949 r., pomógł dokonać przełomu w produkcji łożysk igiełkowych.

Inżynierowie INA i FAG do dziś wyróżniają się kreatywnością i oryginalnością założeń. Kwestionowanie istniejących technologii, podążanie nieprzetartymi szlakami i otwartość na inny punkt widzenia stanowią punkt wyjścia dla realizacji nowych, niestandardowych pomysłów.

W nowoczesnych centrach badawczo-rozwojowych na całym świecie pracownicy opracowują nowe, przyszłościowe produkty i technologie. W ścisłej kooperacji z klientem reprezentującym przemysł motoryzacyjny, maszynowy oraz lotniczy i kosmiczny stale realizowane są nowe rozwiązania o dużych walorach technicznych i ekonomicznych.

Rozwój badań materiałowych oraz opracowanie zagadnień trybologicznych stanowią kluczowe obszary w procesie powstawania nowych produktów. W pracach rozwojowych dotyczących coraz bardziej złożonych produktów stawiamy, uwzględniając mechatronikę oraz rozwiązania systemowe, na nowoczesne narzędzia, np. symulacje i tzw. rapid prototyping. Na stanowiskach kontrolnych możliwe jest poddanie wszelkim wymaganym testom zarówno pojedynczych systemów łożyskowych, jak i całego pojazdu. Umożliwia to podniesienie bezpieczeństwa eksploatacyjnego naszych produktów oraz uzyskanie istotnych wniosków dla badań nad rozwojem oraz ulepszaniem produktów.

Nasi klienci otrzymują produkty o większej wartości użytkowej. Na przykład dzięki zastosowaniu opracowanych przez nas powłok możliwe było kilkakrotne wydłużenie okresu eksploatacji łożysk. Integracją objęto nie tylko łożyska, ale i technikę pomiarową oraz napędową, a opracowane przez nas programy obliczeniowe umożliwiają inżynierom na całym świecie projektowanie kompletnych przekładni z odpowiednimi łożyskami bezpośrednio u klienta.

Warunkiem innowacyjności jest regularna osobista wymiana wiedzy i doświadczeń. Dzięki przyznawanej co roku nagrodzie FAG Innovation Award o wartości 20 000 euro wspieramy utalentowanych inżynierów. Kreatywność pracowników ceni się w Schaeffler Gruppe w sposób szczególny: zarządzanie bazą pomysłów jest uznawane za najbardziej efektywne w całych Niemczech.

 

Schaeffler stosuje cookies, aby zapewnić optymalne wykorzystanie. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookie. Więcej informacji

Akceptuję