Szukany termin

Schaeffler Group – We pioneer motion

Jako wiodący globalny dostawca dla sektora motoryzacyjnego i przemysłowego, Grupa Schaeffler od ponad 70 lat rozwija przełomowe wynalazki i osiągnięcia w dziedzinie ruchu i mobilności. Dzięki innowacyjnym technologiom, produktom i usługom w zakresie napędów energooszczędnych, mobilności elektrycznej, Przemysłu 4.0, cyfryzacji i odnawialnych źródeł energii, firma jest niezawodnym partnerem, dzięki któremu ruch i mobilność są bardziej wydajne, inteligentne i zrównoważone. Firma technologiczna produkuje precyzyjne komponenty i systemy do układów napędowych i podwozi, a także rozwiązania w zakresie łożysk tocznych i ślizgowych do wielu zastosowań przemysłowych. Grupa Schaeffler osiągnęła sprzedaż na poziomie około 12,6 miliardów euro w 2020 roku. Zatrudniająca około 83 900 pracowników firma Schaeffler jest jedną z największych firm rodzinnych na świecie. Z ponad 1900 zgłoszeniami patentowymi w 2020 r. Schaeffler jest drugą najbardziej innowacyjną firmą w Niemczech według DPMA (Deutsches Patent- und Markenamt).

Akcjonariusze

Wraz z synem Georg F. W. Schaeffler, wspólniczka Maria-Elisabeth Schaeffler-Thumann kontynuuje trwającą całe życie pracę swojego męża, dr inż. h.c. Georg Schaeffler, zmarłego w 1996 roku.

Zarząd

Grupa Schaeffler jest zarządzana przez Radę Dyrektorów Zarządzających Schaeffler AG. Wspólnie Rada Dyrektorów i Regionalni Dyrektorzy Generalni reprezentują Zarząd Grupy Schaeffler.

Roadmap 2025

Chcemy kształtować przyszłość mobilności i ruchu we współpracy z naszymi klientami, partnerami i społeczeństwem. To nas napędza i wyraża naszą tożsamość.

Rada Nadzorcza

Rada nadzorcza Schaeffler AG mianuje, nadzoruje Zarząd, a także mu doradza. Wspólna Rada Nadzorcza Schaeffler AG z kompetencjami do współdecydowania składa się w sumie z 20 członków - dziesięciu przedstawicieli pracowników i dziesięciu przedstawicieli właścicieli.

Zrównoważony rozwój

Przyjmowanie odpowiedzialności ekonomicznej, ekologicznej i społecznej jest tradycją w rodzinnej firmie Schaeffler Group.

Relacje inwestorskie

Bieżące sprawozdania finansowe, prezentacje, komunikaty firmy na bieżący rok budżetowy oraz daty publikacji informacji na temat sytuacji finansowej Schaeffler.

Udostępnij stronę

Schaeffler stosuje cookies, aby zapewnić optymalne wykorzystanie. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookie. Więcej informacji

Potwierdzenie