SERVICE
 
 
Michael Söding becomes Member of the Board of Managing Directors of Schaeffler AG, effective January 1, 2018.

Michael Söding mianowany na stanowisko Członka Zarządu od 01 stycznia 2018.

 
KONTAKT

Schaeffler Polska Sp. z o.o.

ul. Szyszkowa 35/37,

02-285 Warszawa, Polska

Tel.: +48 22 245 85 00

Fax.: +48 22 878 31 64

2017-10-16 | Herzogenaurach

Schaeffler rozszerza skład Zarządu


  • Trzy główne działy od 01. stycznia 2018: Automotive OEM, Automotive Aftermarket i Przemysł
  • Michael Söding nowym członkiem Zarządu
  • Trzy lokalne siedziby w Bühl, Langen i Schweinfurcie

Podczas posiedzenia w dniu 5. października 2017 roku Prezydium Rady Nadzorczej Schaeffler AG przyjęło propozycję Zarządu aby wydzielić Automotive Aftermarket ze struktur Schaeffler AG i stworzyć oddzielny dział od 01. stycznia 2018. W konsekwencji Grupa Schaeffler będzie składać się z trzech działów – Automotive OEM, Automotive Aftermarket i Przemysł.

Na tej podstawie Rada Nadzorcza Schaeffler AG zdecydowała o mianowaniu Pana Michaela Södinga (55) na stanowisko Członka Zarządu od 01. stycznia 2018. Będzie on odpowiedzialny za dział Automotive Aftermarket na poziomie Zarządu spółki. Od 2009 roku Michael Söding pełnił funkcję Dyrektora Automotive Aftermarket wewnątrz działu Automotive. Ukończył studia w zakresie biznesu i inżynierii na Uniwersytecie Technicznym w Darmstadt. Przed rozpoczęciem pracy w Grupie Schaeffler pełnił funkcje na stanowiskach kierowniczych w takich firmach jak Pirelli Germany i Exide Automotive Batterie GmbH.

Georg F.W. Schaeffler, Przewodniczący Rady Nadzorczej Schaeffler AG, powiedział: „Michael Söding jest już kolejnym wybitnym managerem w naszych wewnętrznych strukturach, którego mianujemy na stanowisko Członka Zarządu Schaeffler AG. W ciągu ostatnich lat Michael Söding w istotnym stopniu przyczynił się do rozwoju branży Automotive Aftermarket. Jego wiedza w zakresie kwestii technologicznych, operacyjnych i strategicznych będzie wartością dodaną dla Zarządu. W imieniu Rady Nadzorczej życzę Panu Södingowi wszystkiego najlepszego i samych sukcesów na nowym stanowisku.”

Trzy działy Grupy Schaeffler będą w przyszłości zarządzane z trzech lokalnych siedzib w Bühl, Langen i Schweinfurcie. Dział Automotive OEM będzie miał siedzibę w Bühl. Nowy dział Automitive Aftermarket będzie zarządzany z Langen. Dział Przemysłu pozostanie z siedzibą w Schweinfucie. Główna siedziba Grupy Schaeffler pozostanie niezmiennie w Herzogenaurach.

Klaus Rosenfeld, CEO Schaeffler AG, powiedział: „Decyzje podjęte dzisiaj przez Radę Nadzorczą podkreślają nasze ambicje, aby kształtować przyszłość Grupy Schaeffler na ciągle zmieniającym się rynku i w obliczu rosnącej konkurencji w taki sposób, aby stać się jeszcze bardziej zorientowanym na klienta. Działania te mają na celu wzmocnienie naszej działalności na międzynarodowym rynku Automotive Aftermarket, uproszczenie struktur oraz umożliwienie szybszego podejmowania decyzji.”

Schaeffler stosuje cookies, aby zapewnić optymalne wykorzystanie. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookie. Więcej informacji

Akceptuję