Prowadnice liniowe toczne i ślizgowe

Bloki toczne

 

Bloki wałeczkowe w połączeniu z szynami prowadzącymi mogą pracować w układach: łożyso ustalające/łożysko ustalające lub łożysko ustalające/łożysko swobodne i tworzą system łożyskowania dla ruchu liniowego z nieograniczonym posuwem. W układzie zamkniętym przejmują siły działające ze wszystkich kierunków i momenty względem wszystkich osi. Ich nośność jest szczególnie wysoka a wymagana przestrzeń montażowa – bardzo niewielka. Prowadnice mogą być napinane wstępnie za pomocą klinów naprężających, a w formie napiętej są bardzo sztywne.

Dzięki różnorodnym możliwościom rozmieszczenia elementów prowadzących, prowadnice walcowe nadają się do wielu zastosowań w ogólnej budowie maszyn, w szczególności do prowadnic liniowych w obrabiarkach, w których jest wymagana wysoka dokładność prowadzenia i pozycjonowania przy długich drogach przesuwu.

Asortyment jest uzupełniany przez kliny naprężające służące do dokładnego nastawienia napięcia wstępnego, urządzenia nastawne do pomiarów odkształceń konstrukcji przyłączanych w przypadku konieczności przejmowania sił napinających oraz adaptery do łatwego montażu walcowych łożysk obiegowych w układzie 45°.

 

Schaeffler stosuje cookies, aby zapewnić optymalne wykorzystanie. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookie. Więcej informacji

Akceptuję