POZOSTAŁE INFORMACJE

Wybór towaru i system doradczy

Bloki toczne kulkowe
 
KONTAKT

Życzą sobie Państwo oferty?

Formularz elektroniczny zapytania o produkt

 
Prowadnice na szynach profilowych

Bloki toczne kulkowe

Prowadnice wzdłużne z kulkowymi łożyskami obiegowymi składają się z łożysk obiegowychi, wózków bieżnych oraz szyn prowadzących. Umożliwiają długie odległości podparcia, mają regulowany luz i standardową klasę dokładności G3.

Pełnokulkowe bloki toczne przebiegają po jednej lub po obu stronach szyn prowadzących i mimo niewielkich rozmiarów cechują się doskonałymi właściwościami nośnymi. W przypadku, gdy bloki toczne są przykręcone do wózków bieżnych, razem z szynami tworzą czterorzędowe prowadnice toczne kulkowe. Zgarniacze po czołowej stronie oraz wzdłużne, tworzące wraz z szyną prowadzącą uszczelnienia szczelinowe, uszczelniają bloki toczne z każdej strony. Kulkowe bloki toczne można dosmarowywać.

Wózki bieżne składają się z korpusu podstawowego z anodowanego aluminium oraz z dwóch kulkowych bloków tocznych. Do zamocowania na konstrukcji przyłączeniowej wózki są wyposażone we wpusty typu T. Luz można ustalać za pomocą trzech śrub z boku wózka; śruby dociskają tylną część łożyska.
Szyny prowadzące mogą być wyposażone w bieżnie po jednej lub po obu stronach szyny. Są wykonane z hartowanej stali i oszlifowane z wszystkich stron.

 

Schaeffler stosuje cookies, aby zapewnić optymalne wykorzystanie. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookie. Więcej informacji

Akceptuję