Prowadnice liniowe toczne i ślizgowe

Prowadnice na szynach profilowych

 

Prowadnice na szynach profilowych stanowią kompaktowe, ułożyskowane na wałeczkach lub kulkach prowadnice wzdłużne o wysokiej sztywności i nośności. Prowadnice te przenoszą siły ze wszystkich kierunków – oprócz kierunku ruchu – i momenty wokół wszystkich osi. Są dostępne w różnych dokładnościach oraz klasach napięcia wstępnego i dzięki temu nadają się do zastosowań o wysokich wymaganiach w stosunku do prowadzenia oraz pozycjonowania.

Prowadnice na szynach profilowych są zbudowane modułowo, tzn. w zakresie jednej grupy wielkości, szyny prowadzące mogą być kombinowane z wszystkimi typami wózków. Oznacza to większą ekonomiczność utrzymania łożyska, uproszczony montaż oraz szybsze pozyskanie części zamiennych.

Aby zmniejszyć okresy konserwacji i jej koszty, prowadnice na szynach profilowanych wyposażono w zasobnik smaru. Uszczelka okalająca wózek bieżny chroni systemy toczne przed zanieczyszczeniem nawet w krytycznych środowiskach.

 

Schaeffler stosuje cookies, aby zapewnić optymalne wykorzystanie. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookie. Więcej informacji

Akceptuję