POZOSTAŁE INFORMACJE

FAG Mounting Manager

Instrukcja montażu dla łożysk tocznych z otworem stożkowym

FAG Mounting Manager

 
Produkty & Usługi

FAG Mounting Manager

 
 
 

Program obliczeniowy FAG Mounting Manager stanowi wygodną pomoc w wyborze odpowiedniego sposobu montażu łożyska, oferując następujące możliwości:

  • pokazuje różne mechaniczne i hydrauliczne metody montażowe,
  • oblicza niezbędne dane montażowe związane z redukcją luzu promieniowego, zakresem przesunięcia i naciskiem początkowym,
  • dostarcza użytecznych wskazówek montażowych,
  • tworzy listę potrzebnych narzędzi i akcesoriów.

Możliwości obliczeniowe dla poszczególnych metod montażowych:

Łożyska o otworach stożkowych są montowane albo bezpośrednio na stożkowym wale/czopie, albo za pośrednictwem tulei wciskanych lub wciąganych na wale cylindrycznym. Regulacja luzu łożyskowego odbywa się w sposób konwencjonalny, tj. przy użyciu szczelinomierza lub na podstawie pomiaru przemieszczenia osiowego.

a) Montaż łożysk o otworze stożkowym metodą pomiaru drogi przemieszczenia osiowego

Łożysko umieszcza się na stożkowym miejscu osadzenia wraz z nakrętką hydrauliczną w pozycji początkowej. Następnie za pomocą cyfrowego ciśnieniomierza ustala się dla każdego łożyska początkowy nacisk nakrętki hydraulicznej. W trakcie naciągania łożyska na element stożkowy, za pomocą miernika zamontowanego na nakrętce hydraulicznej, mierzy się jego przesunięcie osiowe do końcowej pozycji na stożku osadzenia.

Cechy tej metody:

  • skraca i znacznie upraszcza montaż,
  • zapewnia najwyższe bezpieczeństwo i precyzję,
  • umożliwia prawidłowy montaż uszczelnionych łożysk.

b) Montaż łożysk z otworem stożkowym metodą pomiaru zmniejszania luzu promieniowego

W trakcie naciągania łożyska na element stożkowy jego pierścień wewnętrzny ulega rozszerzeniu, redukując istniejący luz promieniowy. Zmniejszenie luzu promieniowego jest miarą mocnego osadzenia łożyska. Pomiaru dokonuje się za pomocą szczelinomierza.

 

Schaeffler stosuje cookies, aby zapewnić optymalne wykorzystanie. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookie. Więcej informacji

Akceptuję