POZOSTAŁE INFORMACJE

Wybór towaru i system doradczy

Obudowy łożysk
 
KONTAKT

Życzą sobie Państwo oferty?

Formularz elektroniczny zapytania o produkt

 
Łożyska toczne i łożyska ślizgowe

Obudowy łożysk

Obudowy FAG i przynależne łożyska tworzą zespoły łożyskowe, które są montowane w maszynach, narzędziach i urządzeniach.
Obudowy łożysk FAG są w znacznej części żeliwne. Obudowy ze staliwa i żeliwa sferoidalnego są dostępne na życzenie. Z uwagi na to, że w łożyskach najczęściej jest stosowany smar, a po pierwszym napełnieniu jest możliwa długa eksploatacja, większość opraw nie posiada otworów do uzupełniania smaru. Mimo to korpusy posiadają nadlewy lub oznaczenia, tak że w razie zaistnienia takiej konieczności można wykonać odpowiednie otwory. W trakcie uzupełniania smaru należy zapewnić możliwość wycieku nadmiaru zastosowanej substancji.

Osadzenia łożysk w oprawie są z reguły wykonane w taki sposób, że łożyska są przesuwne, dzięki czemu mogą działać jako łożyska swobodne. Łożyskowania ustalające otrzymuje się, zakładając pierścienie ustalające, jeżeli takie elementy uwzględniono w tabelach. Pierścienie ustalające zamawia się osobno. Obudowy bez pierścieni ustalających są dostarczane w wykonaniu dla łożysk swobodnych (L) lub wersji dla łożysk ustalających (F).

Wszelkie nieobrabiane powierzchnie zewnętrzne opraw FAG i elementy opraw są pokryte malarską powłoką uniwersalną (kolor RAL 7031, błękitnoszary). Powłokę można malować wszystkimi młotkowymi lakierami żywicznymi (sztucznymi), poliuretanowymi, epoksydowymi, chlorokauczukowymi, nitro i kwasoutwardzalnymi. Ochrona antykorozyjna nieobrabianych powierzchni wewnętrznych i zewnętrznych może zostać usunięta w łatwy sposób.

Do uszczelniania obudowy łożyska są dostępne, odpowiednio do wymogów: uszczelnienia stykowe, uszczelnienia bezstykowe i ich kombinacje, patrz rysunki schematyczne.

 
 

Schaeffler stosuje pliki „cookies” w celu zapewnienia optymalnego wykorzystania dostępnych treści. Dalsze korzystanie z naszego serwisu oznacza, że użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji

Akceptuję