POZOSTAŁE INFORMACJE

Wybór towaru i system doradczy

Łożyska krzyżowe
 
Publikacje
 

Publikacja | 2003-06
Crossed roller bearings
for high precision applications

 
KONTAKT

Życzą sobie Państwo oferty?

Formularz elektroniczny zapytania o produkt

 
Łożyska toczne i łożyska ślizgowe

Łożyska krzyżakowe

Łożyska krzyżowe są łożyskami do zastosowań precyzyjnych, a ich wymiary są zgodne z serią wymiarową ISO 18 wg normy DIN 616. Składają się z pierścieni zewnętrznych i wewnętrznych, elementów tocznych oraz elementów dystansowych z tworzywa sztucznego. Pierścień zewnętrzny jest dzielony i utrzymywany w całości przez trzy uchwyty pierścieniowe.

Łożyska te dzięki rozmieszczeniu krzyżowemu wałków przejmują siły osiowe działające z obu kierunków oraz siły promieniowe, obciążenia momentem wywrotnym oraz dowolne kombinacje obciążeń łożyskowania. Dzięki temu konstrukcje, w których dotąd było konieczne zastosowanie dwóch łożysk, można ograniczyć do jednego. Łożyska krzyżowe są bardzo sztywne, charakteryzują się bardzo wysoką dokładnością biegu i są dostarczane w wersjach z luzem normalnym, bez luzu lub napięte wstępnie. Mocowanie pierścieni zewnętrznych łożyska w zabudowie odbywa się w łatwy sposób, przy użyciu pierścieni zaciskowych.

 

Schaeffler stosuje pliki „cookies” w celu zapewnienia optymalnego wykorzystania dostępnych treści. Dalsze korzystanie z naszego serwisu oznacza, że użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji

Akceptuję