POZOSTAŁE INFORMACJE

Wybór towaru i system doradczy

Łożyska walcowe
 
KONTAKT

Życzą sobie Państwo oferty?

Formularz elektroniczny zapytania o produkt

 
Łożyska walcowe

Dwurzędowe łożyska walcowe z rowkami osadczymi

Łożyska walcowe z rowkami stanowią dwurzędowe zespoły z pełną ilością wałeczków i składają się z masywnych pierścieni zewnętrznych i wewnętrznych z obrzeżami, prowadzonymi przez obrzeża wałeczkami oraz pierścieniami uszczelniającymi.

Pierścienie zewnętrzne posiadają rowki pod pierścienie osadcze. Pierścienie wewnętrzne są podzielone, szersze o 1 mm od pierścieni zewnętrznych, i utrzymywane w całościa za pomocą zwiniętej taśmy stalowej.

Łożyska ustalające

Łożyska walcowe z rowkami pod pierścienie osadcze są łożyskami ustalającymi. Te bardzo sztywne łożyska oprócz dużych sił promieniowych przenoszą również siły osiowe w obu kierunkach.

Przez zastosowanie pełnej ilości wałeczków dysponują maksymalną liczbą elementów tocznych, dzięki czemu ich nośności dynamiczne i statyczne są maksymalne. Z drugiej strony, z uwagi na ich kinematykę łożyska te nie osiągają tak wysokich prędkości obrotowych, jak ma to miejsce w przypadku łożysk walcowych z koszykami.

Łożyska krążków linowych

Dzięki rowkom na pierścieniu zewnętrznym pierścienie łożyska można w prosty sposób ustalać osiowo. Dzięki temu łożyska te świetnie nadają się do zastosowań w krążkach linowych.

 

Schaeffler stosuje cookies, aby zapewnić optymalne wykorzystanie. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookie. Więcej informacji

Akceptuję