POZOSTAŁE INFORMACJE

Wybór towaru i system doradczy

Łożyska walcowe
 
KONTAKT

Życzą sobie Państwo oferty?

Formularz elektroniczny zapytania o produkt

 
Łożyska walcowe

Łożyska walcowe z pełną ilością wałeczków

Łożyska walcowe z pełną ilością wałeczków posiadają masywne pierścienie zewnętrzne i wewnętrzne oraz wałeczki prowadzone obrzeżami. Dzięki maksymalnej liczbie elementów tocznych łożyska te charakteryzują się dużą nośnością promieniową, dużą sztywnością i nadają się szczególnie w zastosowaniach wymagających oszczędności przestrzeni. Z drugiej strony, z uwagi na ich charakterystykę kinematyczną łożyska te nie osiągają tak wysokich prędkości obrotowych, jak to ma miejsce w przypadku łożysk walcowych z koszykami.

Jednorzędowe łożyska walcowe z pełną ilością wałeczków są dostępne jako łożyska swobodne, łożyska podporowe i łożyska ustalające, zarówno w postaci jedno- jak i dwurzędowej.

X-life

Wiele rozmiarów łożysk jest dostępnych w wersji X-life. Łożyska te są opisane w tabelach wymiarowych.
Łożyska o jakości X-life mają obniżoną chropowatość Ra i lepszą dokładność kształtu bieżni niż porównywalne wykonania bez technologii X-life. Dzięki temu, mimo tych samych wymiarów, nośność i okres eksploatacji są większe. Dzięki temu w określonych zastosowaniach jest możliwe zmniejszenie łożyskowania.

 

Schaeffler stosuje cookies, aby zapewnić optymalne wykorzystanie. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookie. Więcej informacji

Akceptuję