POZOSTAŁE INFORMACJE

Wybór towaru i system doradczy

 
KONTAKT

Życzą sobie Państwo oferty?

Formularz elektroniczny zapytania o produkt

 
Łożyska przegubowe ELGES, tuleje ślizgowe, główki przegubowe

Główki przegubowe do siłowników hydraulicznych

Hydrauliczne głowice przegubowe są wyposażone w promieniowe łożyska przegubowe GE..-LO lub GE..-DO. Posiadają pary ślizgowe stal/stal, przenoszą siły promieniowe w kierunku ciągu lub nacisku, przenoszą przemieszczenia i siły bez dużych momentów i są przystosowane do zmiennych obciążeń promieniowych. Głowice mogą być przytwierdzone śrubami dzięki gwintowi w trzonku lub przyspawane dzięki okrągłym lub prostokątnym zakończeniom.

Głowice o okrągłych zakończeniach posiadają ścięcie spawalnicze 45° i możliwość osiowania dzięki umieszczonemu centrycznie kołkowi rozprężnemu. Są szczególnie dobrze przystosowane do tłoczysk. Hydrauliczne głowice przegubowe o przekroju prostokątnym doskonale nadają się do podstaw cylindrów. Głowice są dwustronnie nacięte do d = 50 mm, a od d = 50 mm nacięte jednostronnie i dosmarowywane przez smarowniczkę.

Z gwintowanym urządzeniem zaciskowym

GIHNRK..-LO wykonano wg DIN 24 338, ISO 6982 dla normalnych cylindrów hydraulicznych na podstawie zaleceń Cetop RP 58 H, DIN 24 333, DIN 24 336, ISO/DIS 6020 I oraz ISO/DIS 6022.

Łożyska przegubowe są zamocowane w głowicy przegubowej za pomocą pierścieni zabezpieczających. Gwintowany element zaciskowy jest wyposażony w dwie imbusowe śruby wg DIN EN ISO 4762. GIHRK..-DO są szczególnie dobrze przystosowane do cylindrów hydraulicznych. Mają minimalne odległości mocowania przegubowego przy maksymalnym wykorzystaniu suwu. Głowice te są również dostarczane w połączeniu z bezobsługowymi łożyskami przegubowymi GE..-UK-2RS, GE..-FW-2RS.

Z końcówką do przyspawania

GK..-DO są wykonane wg DIN ISO 12 240-4 seria wymiarowa E, kształt S, z okrągłymi końcówkami spawalniczymi, kołkiem osiującym w podstawie i ścięciami spawalniczymi 45°. Nadają się do mocowania końców tłoczyska i podstaw cylindrów. Łożyska przegubowe są zamocowane w głowicy przegubowej za pomocą dwustronnych doszczelnień.

GF..-DO są dostępne w wersji masywnej z prostokątnymi końcówkami spawalniczymi. Łożyska przegubowe są zamocowane w głowicy przegubowej za pomocą pierścieni zabezpieczających, przy czym jest możliwy ich demontaż. Głowice te nadają się do mocowania do podstaw cylindrów hydraulicznych.

 

Schaeffler stosuje pliki „cookies” w celu zapewnienia optymalnego wykorzystania dostępnych treści. Dalsze korzystanie z naszego serwisu oznacza, że użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji

Akceptuję