POZOSTAŁE INFORMACJE

Wybór towaru i system doradczy

 
KONTAKT

Życzą sobie Państwo oferty?

Formularz elektroniczny zapytania o produkt

 
Łożyska przegubowe ELGES, tuleje ślizgowe, główki przegubowe

Główki przegubowe do siłowników hydraulicznych

Hydrauliczne głowice przegubowe są wyposażone w promieniowe łożyska przegubowe GE..-LO lub GE..-DO. Posiadają pary ślizgowe stal/stal, przenoszą siły promieniowe w kierunku ciągu lub nacisku, przenoszą przemieszczenia i siły bez dużych momentów i są przystosowane do zmiennych obciążeń promieniowych. Głowice mogą być przytwierdzone śrubami dzięki gwintowi w trzonku lub przyspawane dzięki okrągłym lub prostokątnym zakończeniom.

Głowice o okrągłych zakończeniach posiadają ścięcie spawalnicze 45° i możliwość osiowania dzięki umieszczonemu centrycznie kołkowi rozprężnemu. Są szczególnie dobrze przystosowane do tłoczysk. Hydrauliczne głowice przegubowe o przekroju prostokątnym doskonale nadają się do podstaw cylindrów. Głowice są dwustronnie nacięte do d = 50 mm, a od d = 50 mm nacięte jednostronnie i dosmarowywane przez smarowniczkę.

Z gwintowanym urządzeniem zaciskowym

GIHNRK..-LO wykonano wg DIN 24 338, ISO 6982 dla normalnych cylindrów hydraulicznych na podstawie zaleceń Cetop RP 58 H, DIN 24 333, DIN 24 336, ISO/DIS 6020 I oraz ISO/DIS 6022.

Łożyska przegubowe są zamocowane w głowicy przegubowej za pomocą pierścieni zabezpieczających. Gwintowany element zaciskowy jest wyposażony w dwie imbusowe śruby wg DIN EN ISO 4762. GIHRK..-DO są szczególnie dobrze przystosowane do cylindrów hydraulicznych. Mają minimalne odległości mocowania przegubowego przy maksymalnym wykorzystaniu suwu. Głowice te są również dostarczane w połączeniu z bezobsługowymi łożyskami przegubowymi GE..-UK-2RS, GE..-FW-2RS.

Z końcówką do przyspawania

GK..-DO są wykonane wg DIN ISO 12 240-4 seria wymiarowa E, kształt S, z okrągłymi końcówkami spawalniczymi, kołkiem osiującym w podstawie i ścięciami spawalniczymi 45°. Nadają się do mocowania końców tłoczyska i podstaw cylindrów. Łożyska przegubowe są zamocowane w głowicy przegubowej za pomocą dwustronnych doszczelnień.

GF..-DO są dostępne w wersji masywnej z prostokątnymi końcówkami spawalniczymi. Łożyska przegubowe są zamocowane w głowicy przegubowej za pomocą pierścieni zabezpieczających, przy czym jest możliwy ich demontaż. Głowice te nadają się do mocowania do podstaw cylindrów hydraulicznych.

 

Schaeffler stosuje cookies, aby zapewnić optymalne wykorzystanie. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookie. Więcej informacji

Akceptuję