POZOSTAŁE INFORMACJE

Wybór towaru i system doradczy

Łożyska przegubowe
 
KONTAKT

Życzą sobie Państwo oferty?

Formularz elektroniczny zapytania o produkt

 
Łożyska przegubowe ELGES, tuleje ślizgowe, główki przegubowe

Łożyska przegubowe obsługowe

Łożyska wymagające konserwacji należy smarować za pośrednictwem par ślizgowych stal/stal lub stal/brąz. Smar ogranicza tarcie, zmniejsza zużycie, wydłuża okres użytkowania i chroni przed korozją. Przy projektowaniu łożyskowania należy brać pod uwagę, że łożysko musi być w dostatecznym stopniu zaopatrzone w smar. Łożyska są dostępne jako promieniowe, skośne i wzdłużne.

Promieniowe łożyska przegubowe

Promieniowe łożyska przegubowe składają się z pierścieni wewnętrznych i zewnętrznych z parami ślizgowymi stal/stal lub stal/brąz i są smarowane za pośrednictwem pierścienia zewnętrznego i wewnętrznego. Przenoszą siły promieniowe, przemieszczenia oraz siły, przy niedużych momentach i dzięki temu oddalają naprężenia gnące od elementów konstrukcyjnych. Łożyska nadają się szczególnie do obciążeń zmiennych w rodzaju uderzeń oraz dopuszczają niewielkie obciążenia osiowe w obu kierunkach. Uszczelnione głowice przegubowe posiadają uszczelnienia wargowe chroniące je przed zanieczyszczeniem i natryskiem wody.

Skośne łożyska przegubowe

Skośne łożyska przegubowe składają się z pierścieni wewnętrznych i zewnętrznych z parami ślizgowymi stal/stal. Oprócz sił promieniowych przenoszą również duże siły osiowe, są dostosowane do zmiennych obciążeń dynamicznych i są stosowane m.in. jako alternatywa ślizgowa dla łożysk tocznych stożkowych serii 320X wg DIN 720, jeżeli obciążenia w połączeniu z niewielkimi kątami wychyleń mogą prowadzić do powstania szkód w łożyskach tocznych. Łożyska przegubowe skośne przenoszą przemieszczenia i siły nie wytwarzając momentów i dzięki temu oddalają naprężenia gnące od elementów konstrukcyjnych. Są przewidziane do stosowania smarów, a ich smarowanie odbywa się przez pierścień zewnętrzny.

Wzdłużne łożyska przegubowe

Wzdłużne łożyska przegubowe składają się z pierścieni wewnętrznych i pierścieni zewnętrznych z parą ślizgową stal/stal, przenoszą siły osiowe i, tworząc niewielkie momenty, przenoszą siły podparcia na konstrukcję przyłączeniową. Mogą być dostosowane do przenoszenia sił promieniowych przez połączenie z poprzecznymi łożyskami przegubowymi serii wymiarowej E, zgodnie z DIN ISO 12 240-1. Łożyska są smarowane przez pierścień zewnętrzny.

 

Schaeffler stosuje cookies, aby zapewnić optymalne wykorzystanie. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookie. Więcej informacji

Akceptuję