POZOSTAŁE INFORMACJE

Wybór towaru i system doradczy

Publikacje
 

Dane techniczne produktu | 2017-10
Metal/Polymer Composite Plain Bearings
Maintenance-free Low-maintenance Special designs, special materials

 
KONTAKT

Życzą sobie Państwo oferty?

Formularz elektroniczny zapytania o produkt

 
Łożyska toczne i łożyska ślizgowe

INA zespolone łożyska ślizgowe metal-polimer

Nowe łożyska ślizgowe zespolone firmy INA umożliwiają ekonomiczne rozwiązania w wielu zastosowaniach przemysłowych i motoryzacyjnych. Są szczególnie wydajne przy ruchach wahliwych i osiągają wielokrotnie większą trwałość niż łożyska z materiałów tradycyjnych. W dodatku wszystkie nowe łożyska ślizgowe nie zawierają ołowiu, są, więc przyjazne dla środowiska.

Rozmaite innowacyjne mieszanki tworzyw zapewniają dotychczas nieosiągalną różnorodność. Tak, więc pod oznaczeniami E40 i E50 stoi do dyspozycji wybór łożysk z tworzyw bezobsługowych i niewymagających większej konserwacji.

Ich struktura jest w gruncie rzeczy identyczna: porowata osnowa spieku brązu, naniesiona na nośnik w postaci taśmy ze stali lub brązu, impregnowana specjalną mieszanką z tworzywa sztucznego. Smary stałe wytwarzają między parami ślizgowymi film smarny. Jest on odpowiedzialny za bezgłośną pracę przy stałych niewielkich wartościach tarcia przez cały okres ruchu. Dzięki wysokiej odporności materiału na wilgoć jest możliwe stosowanie w wodzie lub innych mediach. Ponadto znakomite możliwości materiału w zakresie jego kształtowania, pozwalają na formowanie specyficznych, zgodnych z wymaganiami klienta elementów do ruchu obrotowego, wahliwego czy liniowego.

Dla każdego zakresu zastosowań znajdzie, więc odbiorca wyrób o właściwościach optymalnie dopasowanych do potrzeb.

 

Schaeffler stosuje cookies, aby zapewnić optymalne wykorzystanie. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookie. Więcej informacji

Akceptuję