POZOSTAŁE INFORMACJE
 
Publikacje
 

Katalog | 2018-06
Rolling bearings
Ball bearings, Roller bearings, Needle roller bearings, Track rollers, Bearings for screw drives, Insert bearings/housing units, Bearing housings, Accessories

 
KONTAKT

Życzą sobie Państwo oferty?

Formularz elektroniczny zapytania o produkt

 
Łożyska kulkowe samonastawne / samonastawne zespoły łożyskowe / koła napinaczy łańcuchów / rolki napinające pasów

Koła napinaczy łańcuchów / rolki napinające pasów

Koła napinaczy łańcuchów

Koła napinaczy łańcuchów INA są prowadnicami i kółkami zwrotnymi dla łańcuchów drabinkowych tulejkowych i panwiowych. Wyrównują eksploatacyjne wydłużenia łańcucha i poprawiają równomierność biegu systemu przy dużych obciążeniach i prędkościach.

Gotowe do montażu zespoły konstrukcyjne składają się z kół łańcuchowych i łożysk kulkowych zwykłych. Koła łańcuchowe są najczęściej wykonane ze stali o dużej wytrzymałości, żelaza spiekanego lub tworzywa sztucznego (poliamidu). Koła łańcuchowe z tworzywa sztucznego charakteryzują się szczególnie spokojną i cichą pracą. Ponieważ wewnętrzny pierścień łożyska kulkowego zwykłego jest dwustronnie poszerzany, nie są wymagane dodatkowe pierścienie dystansowe.

W serii KSR..BO pierścień wewnętrzny jest mocowany na wale za pomocą pierścienia napinajacego. Otwór łożyska w tych elementach ma tolerancję dodatnią. Dzięki temu przy średnich obciążeniach i prędkościach mogą być stosowane nieobrabiane wały w tolerancji do ISO h9.

Rolki napinające pasów

Rolki napinające pasów stanowią systemy napinania dla napędów pasowych i zespołów prowadzących Ich właściwości:

  • powiększają kąt opasania napędów pasowych, które przenoszą dzięki temu większe obciążenia, lub umożliwiają zmniejszenie wymiarów konstrukcji,
  • wyrównują eksploatacyjne wydłużenia pasów,
  • umożliwiają zmniejszenie odstępów pomiędzy osiami,
  • ograniczają zużycie napędu pasowego.

Gotowe do montażu zespoły konstrukcyjne składają się z wytłaczanych, profilowanych i połączonych nitami tarcz z blachy stalowej oraz łożysk kulkowych zwykłych. Tarcze o większych średnicach są dospawane dodatkowo. Faza naprowadzająca na profilu tarczy zapobiega uszkodzeniom pasa. Dodatkowo dzięki wersji z blachy obracające się masy, a tym samym powstające niewyważenia, są bardzo niewielkie.

Konstrukcja typu A jest dostosowana do pasów klinowych, konstrukcja typu B – do pasów płaskich, klinowych i okrągłych, natomiast konstrukcja typu D – do pasów okrągłych oraz lin stalowych i konopnych.

 

Schaeffler stosuje cookies, aby zapewnić optymalne wykorzystanie. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookie. Więcej informacji

Akceptuję