POZOSTAŁE INFORMACJE

Wybór towaru i system doradczy

Łożyska baryłkowe
 
 

Dane techniczne produktu | 2014-08
Sealed Spherical Roller Bearings
With reliable protection against contamination

 
KONTAKT

Życzą sobie Państwo oferty?

Formularz elektroniczny zapytania o produkt

 
Łożyska toczne i łożyska ślizgowe

Łożyska baryłkowe

Łożyska baryłkowe są dwurzędowymi, nierozłącznymi zespołami składającymi się z masywnych pierścieni zewnętrznych o kulistej bieżni, masywnych pierścieniach wewnętrznych oraz baryłek z koszykami. Pierścienie wewnętrzne mają otwory walcowe bądź stożkowe.

Symetryczne baryłki ustawiają się swobodnie na kulistej bieżni pierścienia zewnętrznego. W ten sposób są kompensowane ugięcia wału oraz błędy niewspółosiowości w miejscach osadzenia łożyska.

X-life

Wiele wielkości łożysk baryłkowych jest wykonywane w wersji X-life. Łożyska te nie mają środkowego obrzeża prowadzącego na pierścieniu wewnętrznym, co umożliwia zastosowanie dłuższych baryłek i ulepszoną kinematykę, zoptymalizowane powierzchnie i jeszcze bardziej wydajne materiały. Dzięki temu znacznie podniesiono nośność dynamiczną oraz – przy tych samych warunkach eksploatacyjnych – trwałość nominalną łożyska. Dzięki temu w określonych zastosowaniach jest możliwe zmniejszenie wymiarów łożyskowania.

 

Schaeffler stosuje pliki „cookies” w celu zapewnienia optymalnego wykorzystania dostępnych treści. Dalsze korzystanie z naszego serwisu oznacza, że użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji

Akceptuję