Szukany termin

Grupa Schaeffler – We pioneer motion

Grupa Schaeffler od ponad 75 lat napędza przełomowe wynalazki i rozwój w dziedzinie technologii ruchu. Dzięki innowacyjnym technologiom, produktom i usługom w zakresie elektromobliności, napędów niskoemisyjnych, rozwiązań w zakresie podwozi, Przemysłu 4.0, cyfryzacji i odnawialnych źródeł energii, firma jest niezawodnym partnerem, dzięki któremu ruch jest wydajniejszy, inteligentny i zrównoważony – przez cały cykl życia. Firma technologii ruchu produkuje precyzyjne komponenty i systemy do układów napędowych i podwozi, a także rozwiązania w zakresie łożysk tocznych i ślizgowych do wielu zastosowań przemysłowych. Grupa Schaeffler osiągnęła sprzedaż na poziomie około 15,8 miliardów euro w 2022 roku. Zatrudniająca około 84000 pracowników firma Schaeffler jest jedną z największych firm rodzinnych na świecie. Z ponad 1250 zgłoszeniami patentowymi w 2022 r. Schaeffler jest czwartą najbardziej innowacyjną firmą w Niemczech według DPMA (Deutsches Patent- und Markenamt).

Akcjonariusze

Wraz z synem Georg F. W. Schaeffler, wspólniczka Maria-Elisabeth Schaeffler-Thumann kontynuuje trwającą całe życie pracę swojego męża, dr inż. h.c. Georg Schaeffler, zmarłego w 1996 roku.

Zarząd

Grupa Schaeffler jest zarządzana przez Radę Dyrektorów Zarządzających Schaeffler AG. Wspólnie Rada Dyrektorów i Regionalni Dyrektorzy Generalni reprezentują Zarząd Grupy Schaeffler.

Roadmap 2025

Chcemy kształtować przyszłość mobilności i ruchu we współpracy z naszymi klientami, partnerami i społeczeństwem. To nas napędza i wyraża naszą tożsamość.

Rada Nadzorcza

Rada nadzorcza Schaeffler AG mianuje, nadzoruje Zarząd, a także mu doradza. Wspólna Rada Nadzorcza Schaeffler AG z kompetencjami do współdecydowania składa się w sumie z 20 członków - dziesięciu przedstawicieli pracowników i dziesięciu przedstawicieli właścicieli.

Zrównoważony rozwój

Przyjmowanie odpowiedzialności ekonomicznej, ekologicznej i społecznej jest tradycją w rodzinnej firmie Schaeffler Group.

Relacje inwestorskie

Bieżące sprawozdania finansowe, prezentacje, komunikaty firmy na bieżący rok budżetowy oraz daty publikacji informacji na temat sytuacji finansowej Schaeffler.

Udostępnij stronę

Schaeffler stosuje cookies, aby zapewnić optymalne wykorzystanie. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookie. Więcej informacji

Potwierdzenie