Szukany termin

Jens Schüler mianowany nowym CEO działu Automotive Aftermarket

Pressrelease Stage Image
Jens Schüler

22.04.2021 | Warszawa

  • Michael Söding przechodzi na emeryturę pod koniec roku po 20 latach pracy w Schaeffler
  • Söding uczestniczył zarówno w stworzeniu działu Automotive Aftermarket, jak i w jego rozwoju na globalnego lidera rynku
  • Jens Schüler ma wieloletnie międzynarodowe doświadczenie w zakresie strategii, sprzedaży i marketingu oraz cyfryzacji

Podczas nadzwyczajnego posiedzenia Rada Nadzorcza Schaeffler AG mianowała Jensa Schülera (46) na nowego dyrektora generalnego działu Automotive Aftermarket, ze skutkiem od 1 stycznia 2022 roku. Zastąpi on przechodzącego na emeryturę Michaela Södinga (59), który przepracował w Schaeffler 20 lat. W 2020 roku Dział Automotive Aftermarket osiągnął przychody w wysokości 1,64 miliarda euro. Dywizja zatrudnia około 1700 pracowników.

Michael Söding studiował inżynierię przemysłową i rozpoczął swoją karierę zawodową w 1989 roku u jednego z renomowanych producentów opon. Po różnych stanowiskach w sektorze Afterkarket w 2002 roku dołączył do Grupy Schaeffler, gdzie początkowo objął stanowisko kierownicze w dziale sprzedaży i marketingu. W latach 2009-2017 był odpowiedzialny za dział części zamiennych na poziomie globalnym. Wraz z wyodrębnieniem w 2018 roku działu Automotive Aftermarket jako trzeciego działu firmy wraz z miejscem w Zarządzie, Michael Söding został powołany na członka zarządu Schaeffler AG. Jest członkiem ważnych stowarzyszeń krajowych i międzynarodowych, m.in. jest przewodniczącym branżowego stowarzyszenia AAMPACT oraz współzałożycielem różnych inicjatyw, takich jak TecAlliance GmbH i Caruso GmbH.

Michael Söding podsumowuje: “Dział Schaeffler Automotive Aftermarket urósł do pozycji światowego lidera i wnosi znaczący wkład w wyniki Schaeffler AG. Bezprecedensowa potrzeba transformacji do modeli biznesowych opartych na danych, cyfryzacji i ulepszonej obsłudze klienta oznacza, że teraz jest idealny czas, aby przekazać pałeczkę następnemu pokoleniu”.

Wraz z powołaniem Jensa Schülera, następca obejmie stanowisko CEO Automotive Aftermarket. Schüler posiada wieloletnie doświadczenie w dziedzinie strategii, sprzedaży i marketingu oraz cyfryzacji.

Jens Schüler dołączył do Schaeffler bezpośrednio po ukończeniu studiów ekonomicznych w 2003 roku. Karierę rozpoczął jako asystent prezesa i dyrektora generalnego Schaeffler Automotive Aftermarket. W kolejnych latach koncentrował się na planowaniu strategicznym w dziale części zamiennych, następnie objął stanowisko kierownicze, najpierw w 2011 jako prezes Automotive Aftermarket North America, a następnie w 2014 jako prezes Automotive Aftermarket – Schaeffler Americas. Schüler był odpowiedzialny za globalną sprzedaż i marketing w dziale Automotive Aftermarket.

“Michael Söding jest cenionym i znanym ekspertem, który odegrał kluczową role w kształtowaniu działu Automotive Aftermarket podczas swojej 20-letniej pracy w Schaeffler. Przyczynił się do przekształcenia działu Automotive Aftermarket w ważny filar Grupy Schaeffler. Za to osiągnięcie zasługuje on na szczególne podziękowania. Chociaż z żalem przyjęliśmy jego decyzję o przejściu na zasłużoną emeryturę, życzymy mu wszystkiego najlepszego na przyszłość. Jednocześnie bardzo się cieszę, że tak szybko mogliśmy wyznaczyć następcę z naszych szeregów oraz że to właśnie Pan Schüler przejmie dowodzenie działem Automotive Aftermarket. Życzę mu wszelkich sukcesów w stawianiu czoła wyzwaniom” – powiedział Georg F. W. Schaeffler, akcjonariusz i Przewodniczący Rady Nadzorczej Schaeffler AG.

Wydawca: Schaeffler Polska
Kraj wydania Polska

Powiązane materiały medialne

Terms of use for Schaeffler press pictures

Schaeffler press pictures may only be used for editorial purposes. Unless otherwise stated, all copyrights and rights of use and exploitation are owned by Schaeffler Technologies AG & Co. KG, Herzogenaurach (Germany) or by one of its affiliated companies. The reproduction and publication of Schaeffler press pictures is only permitted if the source is stated as follows: "Image: Schaeffler". The pictures may be used free of charge in such cases. The use of pictures for advertising or other commercial purposes, in particular their disclosure to third parties for commercial purposes, is hereby prohibited. Pictures may only be edited with the approval of Schaeffler.

We kindly request that a specimen copy be sent to us when Schaeffler press pictures are published in printed media (or a digital copy in the case of publication in electronic media). When using Schaeffler press pictures in films, please notify us and state the title of the film.

Use and utilization of Schaeffler press pictures is subject to the substantive laws of Germany without its conflict of law provisions. The place of competent jurisdiction shall be Nuremberg, Germany.

Postal adress:
Schaeffler Technologies AG & Co. KG
Corporate Communication
Industriestraße 1-3
91074 Herzogenaurach
Germany

presse@schaeffler.com

Pliki do pobrania

Informacje prasowe

Pakiet (informacje prasowe + materiały medialne)

Udostępnij stronę

Schaeffler stosuje cookies, aby zapewnić optymalne wykorzystanie. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookie. Więcej informacji

Potwierdzenie